Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Oğlum bak git”in cezasını Bakan ödeyecek

05.03.2013 22:49
Egemen Bağış, 740 lira para cezasını üstlendi.

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış; tartıştığı gence yaptığı "Oğlum Bak Git" çıkışı ile sosyal medya fenomeni haline gelen Belediye temizlik görevlisi Selçuk Kahraman'a verilen 740 lira para cezasını kendisinin ödeyeceğini açıkladı.

Belediyede temizlik görevlisi Selçuk Kahraman'ın kendisini rahatsız eden bir gence verdiği "Oğlum Bak Git" tepkisi haftalarca ağızlardan düşmedi.

Ancak, Kahraman hakkında açılan davada Mahkeme, "kasten yaralama" suçundan 740 lira para cezası kesilmesine hükmetti.

Olayda kullanılan süpürgenin ise belediyeye iadesine karar verildi.

Ve Avrupa Birliği Bakanı Başmüzakereci Egemen Bağış, Mahkeme'nin Selçuk Kahraman'a verdiği para cezasını ödeyeceğini açıkladı.

Bağış, şunları söyledi:

"Temizlik işçimizin defalarca uyarmasına rağmen, kendisine hakaret eden kendisini küçük görmeye çalışan bir afacana, tatlı-sert bir ağabeylik yapması sonucunda aldığı para cezası, gerçekten düşündürücüdür. O görüntüleri izleyince ben de üzülmüştüm. Onun kullandığı söz, "Oğlum Bak Git" sözü, ülkemize değerlerimize inancımıza hakaret eden ırkçı ve faşist Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı o cevabı vermeme ilham kaynağı olmuştu. Bu cezayı duyunca o çıkışı yapmama ilham kaynağı olan temizlik işçisi kardeşimizin para cezasını üstlenmemin doğru olacağını düşündüm."

Bağış'ın özel kalemi, "Oğlum Bak Git"in kahramanı ile temasa geçti ve süreç takip ediliyor. 

Bu haber toplam 1700 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri