Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrencisinin dilini kesti

02.11.2012 11:30
Kırıkkale'de, İngilizce öğretmeni Nihan Ateş Çelik, eline aldığı makasla öğrencisinin dilini kesti. Öğrencinin ailesi tarafından dava açılan Çelik için, "kasten yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis istendi.

Kırıkkale'de, İngilizce öğretmeni N.A. Ç.'nin eline aldığı makasla öğrencisinin dilini kestiği, Kırıkkale Adliyesi'nde görülen davada ortaya çıktı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Kırıkkale Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde geçen yıl 19 Ekim'de yaşanan olayla ilgili olarak babanın suç duyurusu üzerine Cumhuriyet Savcısı iddianname düzenledi ve bu iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Kırıkkale 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edilen davanda, olayın faaili öğretmen suçlamaları kabul etti.

Adli tıp tarafından yapılan incelemede, öğrencinin dilinde 2 santimetrelik kesik olduğu tespit edilmişti.

Kırıkkale 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edilen davanın hâkimi, 'kasten yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istenen sanık öğretmen Nihan Ateş Çelik'in hapis cezası istenen süre içinde devlet memuriyeti ile vatandaşlıktan doğan tüm haklarının askıya alınması da isteniyor.

BABAYA UKALALIK: BURADA SENİN GİBİLERİ EĞİTİYORUM

Duruşma çıkışı adliye önünde karşılaşan baba Oğuz S, öğretmene dönerek, "Oğluma yaptığının bedelini ödeyeceksin. Sonuna kadar hakkımı hukuki yollardan arayacağım" dedi. Öğretmen Çelik'in buna karşılık "Burada senin gibileri eğitiyorum" demesi tepki çekti. 

Bu haber toplam 17958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri