Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğretmen Taklitçi Öğrenciyi tekeme

07.04.2011 14:02
Uçan adam Sabri'yi sınıfta taklit etmeye kalkışan öğrenci hiç beklemdiği bir tepkiyle karşılaştı.

Uçan adam Sabri'yi taklit eden öğrenci, sınıfta kendini yerlere atınca öğretmeninden hiç ummadığı bir tepki aldı.

Derste kendini bir anda kendini yerlere atan öğrenci şaşkınlık yarattı. Gülme krizine giren arakadaşları o anları videoya aldı. Ancak sürpriz ise öğremenin sinirlenerek tekme öğrenciye atmaya başlamasıyla, öğrenci neye uğradığını şaşırdı.

 

Sınıfta Uçan Adam Sabri'ye Öğretmen Tekm

 

Bu haber toplam 3758 defa okunmuştur
ögretmene dayak
metin sahin
ben bu cocugun annesi yada babasi olsam o okula gider , benim cocuguma dayak atan o ögretmenin kemiklerini kirardim . avrupada okulda cocuklar nekar yaramazlik yapaprsa yapsin dayak yoktur ama ceza olarak cocuk okuldan uzaklastirilir ve böylece cocuk egitimden geri kalir ama bizim memleketde önüne gelen kendini allah zannediyor , bir gün o cocuk döven ögretmeninde cocuklari okula gidecek insallah onun cocuklarida sürüm sürünür . cocuklara eziyet olmaz onlar bizim gelecegimiz !
09 Nisan 2011 Cumartesi 12:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ah şeriat olacaktı ki ( devam )
kazım kayhan
uzmanı olan bir kişiden icazet almadan da dövemezsin onu. Hele öğretmenler, hocalar el bile kaldıramıyor İslam’a göre çocuğa. Bunu bu gün hangi öğretmen, hangi hoca kabul eder. Nurettin Hoca'nın anlattığına göre İbn-i Abbas (R.A) bütün bunları Peygamberimizden dinleyince dayanamayıp sormuş:” Ya Rasülallah! O zaman neyle döveceğiz çocuğu?” O Yüce Resül, İbn-i Abbas’ın elindeki misvakı göstererek, ”Misvakla dövebilirisiniz” buyurmuş. Öfkeliyken dövmeyeceksin, öfkenin geçmesini bekleyeceksin. Dövünce iz bırakmayacak, vuracağın yerler sınırlı olacak. Mal için, kendin için, ceza olsun diye dövemeyeceksin. Eğitim için döveceksin. Bu nedenle dövmeden önce konunun uzmanlarından izin alacaksın. Dövdüğünde çocuğa bir yararı olmamışsa bir daha yapmayacaksın Öğretmensen, şımarık bir öğrenci ile başın dertte ise, onu dövdüğün (tabi yukarıda söylediğimiz şartlarda) zaman bir yararı olacağını umuyorsan... http://www.hakimiyet.com/yazi/22812/Bu_sohbeti_cocuklara_dinletmeyin.html yazının aslı
07 Nisan 2011 Perşembe 22:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Ah Şeriat olacaktı ki
kazım kayhan
“Çocuk Eğitiminde Dayak Var mı?” idi. Hoca esprili bir şekilde işledi konuyu. Hemen baştan söyleyeyim bu konuyu çocuklar dinlese eminim hepsi şeriatçı olur. Çünkü hocanın anlattıklarına göre, daha doğrusu peygamberimizin sözleri ve uygulamalarına göre çocuk dövmek hemen hemen imkânsız. Bir kere çocuk ne yaparsa yapsın öfkeli iken, öfke geçene kadar vuramazsın. Öfke geçtikten sonra kim döver ki çocuğunu. Ha bu arada çocuğun tarifini de şöyle yapıyor Hoca: “Reşit yaşına kadar olan dönem.” Akil baliğ yaşı değil bu. Ona kasanı, keseni, evini emanet edebileceğin yaş. Döverken iz bırakmayacaksın. Yüzüne, hassas yerlerine( böbrek üstü, ciğer ense, baş…) katiyen vurmayacaksın. Sen vururken çocuk;”Allah aşkına vurma “ derse duracaksın. Kolunu tüm kaldırıp vurmayacak, dirsek sabit kalacak şekilde vuracaksın. Yani çok zayıf bir vuruşla vuracaksın. Hiçbir dövme ceza için yapılamaz. Çünkü reşit olmayan çocuğa ceza verilemez. Ya? Eğitim için dövülecek. Bu nedenle konunun uzmanı olan bir kişiden..
07 Nisan 2011 Perşembe 22:30
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri