Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğretmenevlerine hijyen uyarısı

10 Şubat 2009 / 11:24
Milli Eğitim Bakanlığı, gelen şikayetler üzerine öğretmenevlerine “hijyene dikkat edin” uyarısında bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığı, gelen şikayetler üzerine öğretmenevlerine “hijyene dikkat edin” uyarısında bulundu. Bakanlık, hijyene önem verilmemesi halinde insan hayatını tehlikeye atabilecek ciddi enfeksiyon ve hastalıklara neden olunabileceğine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı öğretmenevlerinin hijyeni ve düzeni konusunda gelen şikayetler üzerine “Ögretmenevlerinde Hijyen” konulu bir yazı gönderdi. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet ve Sosyal İsler Dairesi Başkanlığı'nın 26 Aralık 2008 tarih ve 3853 Sayılı yazısında “Otel, restoran, lokal vb. alanlarda hizmet veren bu kurumlarımızda yoğun hizmet ve insan akışı olması nedeniyle temizlik, bakım ve düzenlemeler konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi aksi takdirde, bu kurumlarımızın prestijinin sarsılacağı gibi insan hayatını tehlikeye atabilecek ciddi enfeksiyon ve hastalıklara neden olacaktır” uyarısında bulunuldu.

Bakanlık, otellerin havasız bırakıldığına da değinerek, öğretmenevlerinde sağlıklı ortamlarda hizmet verebilmek ve modern şartlarına uygun örnek kurumlar oluşturmak amacıyla yeterli hava akışını sağlamak üzere gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi. Bakanlık, gönderdiği yazıda; bütün hizmet ünitelerinde de hijyen ve havalandırma konusunda gerekli “hassasiyetin” gösterilmesi emrini verdi.

Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri