Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öksüz hakkında çarpıcı iddia

22.08.2016 12:11
Milliyet gazetesi yazarı Tolga Şardan, Cemaat'in 'hava kuvvetleri imamı' olarak basına yansıyan Adil Öksüz hakkında çarpıcı bir iddiayı yazdı.

Milliyet gazetesi yazarı Tolga Şardan, Cemaat'in "hava kuvvetleri imamı" olarak basına yansıyan Adil Öksüz hakkında, "Darbe planını ABD'ye götürüp cemaat liderine onaylatması ve darbenin merkezi Akıncı'da bulunması, Öksüz'ün 'daha üst konumda' bulunduğunun işaretidir. Gelinen noktada Öksüz'ü 'TSK imamı' olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır"  ifadelerini kullandı.

Bugünkü yazısında konuyu inceleyen Şardan köşesinde şunları kaleme aldı:

Mahkeme, 16 Temmuz günü 130'a yakın kişiyi sorguluyor. Bir kişi dışında sorgulananların tamamı tutuklanıyor.

Tek tutuklanmayan şüpheli Adil Öksüz.

Adil Öksüz, önceleri Deniz Kuvvetleri imamı olarak görevlendiriliyor ve bu görevi yerine getiriyor. Sonrasında, Hava Kuvvetleri imamlığına “yatay geçiş” yapıyor.

Bugün gelinen noktada, Öksüz'ün kuvvet komutanlığı imamlığından “Türk Silahlı Kuvvetleri” imamlığına geçtiği yönünde güçlü emareler var.

Darbe girişimiyle ilgili olarak İzmir'de gözaltına alınan ve “gizli tanık” olan bir tuğgeneral, ifadesinde Öksüz'le ilgili bilgiler veriyor.

Soruşturma kapsamında ifade veren gizli tanık tuğgeneral, Ankara'ya toplantılara gittiğini anlatınca, yer gösterme işlemi için geçen hafta sonu gizlice başkente getirildi.

Gizli tanık, polise Çayyolu ve Çukurambar'da toplantı yapılan evleri gösterdi.

Cemaatin abileriyle birlikte katıldığı bir toplantıda, başka bir odada Adil Öksüz'ün görüşme yaptığını anlattı.

Benzer şekilde alınan diğer ifadeler sonucunda Öksüz'ün sadece Hava Kuvvetleri değil, diğer kuvvet komutanlıklarındaki FETÖ üyesi komutanlarla ayrı ayrı toplantılar yaptığı tespit edildi.

HAVACILARLA BİR ARAYA GELMİŞ

Darbe girişiminin Hava Kuvvetleri üzerinden planlanması nedeniyle Öksüz, sıkça havacılarla bir araya gelmiş olabilir.

Kaldı ki darbe planını ABD'ye götürüp cemaat liderine onaylatması ve darbenin merkezi Akıncı'da bulunması, Öksüz'ün “daha üst konumda” bulunduğunun işaretidir.

Gelinen noktada Öksüz'ü “TSK imamı” olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır.

Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri