Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oktay Ekşi kendini partisine adadı!

18.01.2011 12:49
Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katılan Oktay Ekşi, Basın Konseyi Başkanlığı'ndan istifa etti. Ekşi, istifa gerekçesini, 'Siyasi görevlerini tam olarak yapabilme.' şeklinde açıkladı.

Basın Konseyi'nden yapılan açıklamada, "Oktay Ekşi, siyasi görevlerini tam olarak yapabilmek ve Basın Konseyi'nin bağımsız, tarafsız kimliğine gölge düşürmemek için Basın Konseyi Başkanlığı'ndan ve Yüksek Kurul üyeliğinden istifa etti." denildi.

Açıklamada yer verilen Oktay Ekşi'nin istifa mektubu ise şöyle: "Basın Konseyi Yüksek Kuruluna... Yaşamımın yeni döneminde siyaset platformuna adım attım. Bu dönemde partimin vereceği görevleri tam olarak yapabilmek ve o sıfatımın Basın Konseyi'nin bağımsız, tarafsız kimliğine gölge düşürmesini önlemek isterim. 22 Ekim 1988'den beri büyük bir onur sayarak yürüttüğüm başkanlıktan ve Yüksek Kurul üyeliğinden o nedenle istifamı arz ediyorum. Kendi çalışmaları üzerinde hiçbir dış müdahaleye izin vermeyeceğine ant içmiş olan Basın Konseyi'nin, ülkemizde daha özgür ve daha saygın bir basın yaratmak yolunda 23 yıldır aralıksız sürdürdüğü çabaları bundan böyle de aynı vakar ve kararlılıkla yerine getireceğine eminim. Bu düşünce ve inançla ayrılıyor ve Konseyimize daha büyük başarılar diliyorum. Saygılarımla." 
 
 

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri