Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul katliamında 1 Türk öğrenci öldü

11.03.2009 15:50
Almanya'daki okul baskınında hayatını kaybedenlerden bir tanesinin bir Türk öğrenci olduğu açıklandı.

Almanya'daki okul baskınında hayatını kaybedenlerden bir tanesinin bir Türk öğrenci olduğu açıklandı.

Baden-Württemberg eyaletinin Winnenden kentindeki Albertville Lisesinde bu sabah yapılan silahlı saldırıda ayrıca iki Türk öğrencinin yaralandığı ve durumlarının ağır olduğu belirtiliyor.

Okula silahlı saldırı düzenlendi. 16 kişi hayatını kaybetti..

Almanya'nın güneybatısında bir okulda düzenlenen silahlı saldırıda ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi. Polis sözcüsü, Baden-Württemberg eyaletinde Winnenden kentinde düzenlenen saldırıda ölen kişilerin sayısının 16'ya çıktığını açıkladı. Bu arada Alman Haber Ajansı (DPA), Stuttgart yakınlarındaki Winnenden kentinde Albertville okulunda bu sabah ateş açan, siyah giyimli saldırganın, 17 yaşında olduğunu duyurdu.

EYALET İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: "ÖLDÜRÜLENLERİN HEPSİ ÖĞRENCİ"

Almanya'da Baden-Württemberg eyaleti İçişleri Bakanlığı, eyaletin Winnenden kentindeki lisede düzenlenen silahlı saldırıda ölenlerin tamamının öğrenci olduğunu bildirdi. Bakanlık sözcüsü, ölenlerin sayısının iki basamaklı rakamlarla ifade edilebileceğini de söyledi. Polis, saldırganın kaçtığı saldırıda 9 öğrencinin öldüğünü bildirmişti. Alman Haber Ajansı (DPA) da Stuttgart yakınlarındaki Winnenden kentinde, Albertville okulunda bu sabah ateş açan siyah giyimli saldırganın, 17 yaşında olduğunu duyurmuştu.

ÖLÜ SAYISI 16'YA YÜKSELDİ

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Winnenden kentindeki Albertville Lisesinde düzenlenen saldırıda, saldırganla beraber 16 kişinin öldüğü bildirildi.

 Polis kaynakları, okulda 9 öğrenci ile 3 öğretmenin öldüğünü, yakınlardaki bir klinik civarında bir kişiyi öldüren saldırganın polisle çatışmaya girdiğini, bu sırada da yoldan geçen iki kişinin öldüğünü bildirdi.

 Saldırganın da öldürülmesiyle birlikte ölenlerin sayısının 16'ya yükseldiği belirtildi

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri