Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okullar tatil mi 19 şubat illerin vali kararı!

18.02.2015 17:05
19 Şubat okullar tatil mi sorusunun yanıtı için İstanbul ve Ankara Valiliği 'nin kararı bekleniyor. Kayseri yarın okulları tatil etti peki hangi illerde 19 Şubat tatil oldu.

ANKARA ve İstanbul Valiliği 19 Şubat perşembe günü yani yarı okulları tatil edecek mi sorusunun yanıtı merakla bekleniyor. Kayseri , Nevşehir ve Çorum Valiliği yarın (19 Şubat perşembe) okulları tatil etti. Bursa , Kocaeli , Bolu , Konya , Balıkesir , Ordu , Giresun ve Samsun illerinde de yoğun kar yağışı olduğu için bu illerde de okulların yarın tatil olma ihtimali bulunuyor. 

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ? VALİLİĞİN KARARI NE?
ankarada-okullar-tatil-mi-valiliğin-karari-ne-olur-.jpgAnkara 'da kar yağışı bugün çok kuvvetli olarak etkili olunca Ankara Valiliği 'nin 19 Şubat günü okulları tatil etme ihtimali gündeme geldi. Ankara Valiliği yarın okulların tatil olup olmayacağına akşam saatlerinde yapacağı değerlendirme sonunda karar verecek. Ankara'da bugün kar yağışı yoğun olarak etkili olacak. Metoorolojinin alarm verdiği iller arasında başkentte yer alıyor.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMASI
İstanbul 'da okulların yarın tatip olup olmayacağı konusunda İstanbul Valisi açıklama yaptı. İstanbul 'da kar yağışı devam ettiği için 19 Şubat için karar akşam yapılacak değerlendirme sonunda alınacak ve okulların tatil olup olmadığı ilan edilecek. 
istanbulda-okullar-tatil-mi-valiliğin-karari.20150218155021.jpgİstanbul Valisi Vasip Şahin '19 Şubatta İstanbul'da okullar tatil olacak mı" sorusuna 'Yarın ile ilgili değerlendirmeyi akşam saatlerinde yapacağız. Çocuklar trafikte sorun yaşamasın diye tatil kararı alıyoruz. Şu an yoğun bir tipi yaşıyoruz trafik kazalarının bir kısmı bu yüzden meydana geldi. Dolayısıyla bugün servislerde yola çıkmış olsaydı, zorluk daha da artmış olacaktı.' yanıtını verdi.

Kadir Topbaş, 'İstanbul'da 5 bin kişi yolu açmak için çalışıyor. İSKİ ile ilgili bir sıkıntı yaşanmıyor. Doğalgaz'da lokal bir sıkıntı var 12 gibi telafi edilmiş olacak ve sıkıntı yaşanmayacak. Bu yoğun tipide toplu taşımayı kullanmalarını rica ediyorum.' dedi.


19 ŞUBAT OKULLARIN VALİLİĞİN KARARIYLA TATİL OLDUĞU İLLER

NEVŞEHİR'DE 19 ŞUBAT OKULLAR TATİL
Nevşehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. N
evşehir Valiliği 'nden yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KAYSERİ 'DE OKULLAR YARIN TATİL
Kayseri 'de olumsuz hava koşulları nedeniyle öğleden sonra ve yarın 19 şubat perşembe günü okullar tatil edildi. Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu ve veriler çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince il genelinde eğitim-öğretime bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği bildirildi.

19-şubat-okullar-tatil-mi-illerin-karari.jpgAçıklamada, sabah saatlerinde yoğunluğunu artıran kar yağışının meteorolojik verilere göre etkisini artırarak devam edeceği ve hava sıcaklığının düşüşüne bağlı olarak don ve buzlanma olayları beklendiği kaydedildi. 

TOKAT'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

Tokat'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimeyarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve soğuk havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, "İl genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerdeeğitime yarın ara verildi" dedi.

SİVAS'TA KAR TATİLİ UZADI

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. 

Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, "Bugün kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizi evlerine gönderdik. İlçemizde kar yağışı yoğun olarak devam ediyor. Bu yüzden ilçe genelindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesini kararlaştırdık" diye konuştu.

 ÇORUM 'DA 19-20 ŞUBAT TATİL EDİLDİ
Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Ortaköy ilçesinde öğleden sonra ve yarın (19 Şubat perşembe ve 20 şubat cuma) okullar tatil edildi. 

Çorum Valiliği'nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı Ortaköy ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğleden sonra ve yarın olmak üzere eğitime bir buçuk gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacak.

BUGÜN OKULLAR TATİL OLDUĞU İLLER HANGİLERİ?

BALIKESİR'DE OKULLAR TATİL OLDU
Balıkesir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler ile Susurluk'ta eğitime bir gün ara verildi. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Balıkesir'in bazı ilçelerinde kar yağışı ve fırtına etkisini sürdürüyor. Olumsuz hava şartlarının etkisiyle ulaşımda yaşanan aksamalar nedeniyle merkez ilçeler Karesi ve Altıeylül ile Susurluk'ta bugün ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Balya, Gönen, Bandırma ve Manyas ilçelerinde de bugün eğitime bir gün ara verilmişti.

KOCAELİ İLİNDE KAR TATİLİ
Kocaeli'nde kar yağışı nedeniyle il genelinde okullara bugün ara verildiği belirtildi.
Kocaeli Valiliği' nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışıyla düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacıyla tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği ifade edildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelliler ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

MERSİN'İN BİR İLÇESİNDE OKULLAR TATİL
Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Kaymakam İsmail Pendik, yazılı açıklamasında, ilçedeki kar kalınlığının 20 santimetreyi bulduğunu belirtti. Pendik, "İlçe merkezinde gece başlayan kar yağışı halen devam ediyor. Okullarımız idari izinle tatil edildi" ifadelerini kullandı.

KASTAMONU'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ
Kastamonu'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullara bugün ara verildi.
Alınan bilgiye göre, kar yağışının etkili olduğu ilçelerden Çatalzeytin ve İnebolu'daki tüm okullar ile Abana ve Doğanyurt'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullarda bugün eğitim yapılamayacak. Bozkurt ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullara 3 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

ÇORUM'DA KAR TATİLİ KARARI
Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Ortaköy ilçesinde öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildi. 
Çorum Valiliği'nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı Ortaköy ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğleden sonra ve yarın olmak üzere eğitime bir buçuk gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacak.

AKSARAY'DA OKULLAR GEÇ TATİL EDİLDİ
Aksaray'da kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime 1 gün, kent merkezinde ise öğleden sonra ara verildi.
 İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının eğitim faaliyetlerinde aksamaya neden olduğunu söyledi.

Kartal, kar yağışı nedeniyle Ağaçören, Gülağaç, ve Güzelyurt ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime 1 gün ara verildiğini, kent merkezinde ise okulların saat 13.00'ten itibaren tatil edileceğini belirtti.

SAMSUN VE BİNGÖL'DE TATİL KARARI
Özellikle Karadeniz'de etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Samsun'daki kar tatili uzadı. 17 Şubat için alınan tatil kararının 18 Şubat'ta geçerli olduğu belirtilirken, böylelikle Samsun'da öğrenciler iki gün kar tatili yapmış oldu.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 17 Şubat Salı ve 18 Şubat Çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL OLDU
Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

NİĞDE'DE KAR TATİLİ KARARI
Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

SAKARYA'DA OKULLAR TATİL

Sakarya'nın bazı ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi. Alınan bilgiye göre, İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararlarıyla, Adapazarı, Akyazı, Erenler, Hendek, Karapürçek, Arifiye, Karasu, Serdivan, Söğütlü ve Sapanca'da okullar bugün tatil edildi.

Ferizli, Pamukova ve Kocaali ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Geyve ilçesindeki köy okullarında da eğitime ara verildiği öğrenildi.

ORDU'DA İLÇELERDE TATİL
Ordu'ya bağlı 5 ilçe eğitime ara verildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte kar yağışının devam etmesi sebebiyle Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca İlkokulu ve Yeşilyurt İlkokulu ile aynı ilçedeki Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği belirtildi. 
 
Açıklamada, kent merkezi ve diğer ilçelerdeki okullarda ise eğitim ve öğretimin devam edeceği kaydedildi. 
 
KONYA'DA OKULLAR TATİL
Konya'da devam eden kar yağışı nedeniyle bir ilçede kar tatili kararı alındı. Ilgın Kaymakamlığı, ilçede devam eden kar yağışı nedeniyle, ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime iki gün (18- 19 Şubat) ara verildiğini duyurdu. 

Konya'nın Ilgın ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.
Ilgın Kaymakamlığından yapılan açıklamada, bölgede olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime çarşamba ve perşembe günleri ara verildiği belirtildi. 
 
TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle Tunceli'nin iki ilçesinde tatil kararı alındı. Pülümür ve Nazımiye'de 
kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.
 
Bu arada, İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 30 köy yolunun açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BİNGÖL'DEN KAR TATİLİ HABERİ

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.

Bu arada kent genelinde devam eden kar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor

KASTAMONU'DA İKİ GÜN TATİL
 
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kastamonu'da da bazı ilçelerde eğitime ara verildi. Abana, Bozkurt, İnebolu, Çatalzeytin'deki tüm eğitim kurumları ile Doğanyurt ve Küre'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
 
Cide'de ise taşımalı sistem kapsamındaki okulların bugün ve yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

SİNOP’TA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Sinop’ta da kent merkezinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, şehri kısa sürede karla kapladı. Kent merkezindeki kar yağışını gören çocuklar hemen sokaklara akın etti. İl merkezinde taşımalı eğitim gören okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

YOZGAT

Yozgat şehir merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Yozgat’ta dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı etkisini sürdürürken, Valilik şehir merkezinde ilk ve orta dereceli okulları yarın (çarşamba) bir gün süreyle okulları tatil etti. Okulların tatil olduğu belediye hoparlöründen duyurulurdu. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat merkez ve bağlı köylerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okulların çarşamba günü tatil edildiğini söyledi.
 

Bu haber toplam 2826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri