Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okulları da tek tek fişlemişler

06.09.2011 08:06
Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şubesi`nde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerin hazırlanmasında kullanılan bir skandal rapora daha Özgün Duruş ulaştı.

ASLAN DEĞİRMENCİ

 

Geçtiğimiz hafta Camilerin ve Kur’an kurslarının 2003 yılında hazırlanan skandal raporlar ile nasıl fişlendiğini ortaya çıkaran haberimizin ardından, Ereğli’de mevcut okul, yurt ve dershanelerin de aynı yöntemler kullanılarak fişlendiğini deşifre ediyoruz.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın talimatıyla İstihbarat İKK ve Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından Ereğli’de bulunan eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenci ve öğretmenler kayıt atına alınmış. Çıkartılan tablolar ile dindar kesimin tercih ettiği okullar işaretlenmiş. Hazırlanan rapor ile eğitim kurumlarında görevli olan personel irticacı ve Atatürkçü diye kamplara bölünmüş.

MÜTEDEYYİN İSE FİŞLEME, ATATÜRKÇÜ İSE ÖVME

Raporda, mütedeyyin öğretmenler irticacı olarak gösterilirken, başörtü eylemlerine katılan ve örtündüğü için ceza alan eğitimciler tek tek fişlenmiş. Öğretmenlerin ve kurumlarda etkin görevde bulunan isimler ayrıca siyasi görüşlerine göre değerlendirmeye tabi tutulmuş. Okullarda yetkili bazı isimler hakkında ise “Atatürkçü düşünceye sahip yurtsever kişilerdir” şeklinde notlar alınmış.

FİŞLEMELER DİSKETTE TOPLANMIŞ

Hizmet veren dershanelerin kurucularının bilgilerine kadar yer verilen raporda, kurslara katılan öğrenciler gruplara bölünmüş. Öğrencilerin sözde bağlı oldukları cemaat ve gruplar raporda belirtilmiş. Aynı şekilde yurtlar ve özel okullar hakkında da hukuksuz bir şekilde fişleme yapılmış ve yönetim kadrolarına ait tüm bilgiler disketlerde toplanmış. Yurtlara ve eğitim faaliyeti yürüten vakıflara yardım eden hayırseverler skandal fişleme ile irticacı ilan edilirken, finansal tüm destekler kayıt altına alınmış.

DERGİYE REKLAM VEREN BİLE FİŞLENMİŞ

Kurumlarda yapılan toplantılar ve paneller hakkında da geniş kapsamlı fişlemelerin yer aldığı raporda, vakıfların çıkarttıkları dergilere reklam veren firmalar bile kayıt altına alınmış. Kurumların kongreleri hakkında bilgilerin de yer aldığı fişleme raporunun 13 Mart 2003 günü İstihbarat İKK ve Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından onaylanarak üst komutanlıklara gönderilmiş.

ÖZGÜNDURUŞ

Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
deprem evrakları yokettirdi.
hursitdilaver
bütün türkiye zaten fişlenmişti..gölcük depreminde yeraltına giden evraklar da bulunsaydı..yandı gülümm keten nhelva. o depremde çook evrak kayboldu yahu
06 Eylül 2011 Salı 09:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri