Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okunmadı diye tepki gösterdi, İstiklal Marşı'nı okuyamadı

29.04.2013 00:22
İstiklal Marşı okunmadı diye Akil İnsanlar'ı protesto eden vatandaş, tek başına marşı okumaya kalkışınca olanlar oldu...

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Grubu'nda İstiklal Marşı okunmadı diye protesto eden kişi, tek başına okumaya çalıştığı İstiklal Marşı'nı okuyamayınca tepki topladı
    
Çanakkale'de temaslarını sürdüren heyet, öğleden sonra Kolin Otel'de sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Akil İnsanlar Heyeti Marmara Grup Başkan Vekili Mithat Sancar, üyeler Ali Bayramoğlu, Levent Korkut ve Hülya Koçyiğit yerlerine geçtikten sonra program başladı.

MARŞIN İKİNCİ MISRASINDA TAKILDI!

Grup Başkan Vekili Sancar'ın açılış konuşması yaptığı sırada, arka taraflarda bir kişi ayağa kalkarak İstiklal Marşı okunmadığı gerekçesi ile tepki gösterip salondan çıktı. Arkasından bir kişi daha aynı tepkiyi göstererek salonu terk etti. Bunlara destek veren ve ismini söylemek istemeyen bir kişi de aynı tepkiye devam etti. Tepkilerini sürdüren kişi daha sonra tek başına İstiklal Marşı'nı okumaya başladı. Marşın ikinci satırında bile yanlış okuyunca tepkilere neden oldu. Salondakiler, alkış ve gülüşmelerle İstiklal Marşı'nı okuyamayan kişiyi protesto etti.

İŞTE O ANLAR...

    Bunun üzerine ne yapacağını şaşıran kişiyi Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Belediye Başkanı Ulgür Gökhan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner tarafından sakinleştirerek yerine oturttu. Tekrar ayağa kalkan protestocu, toplantının heyecanından dolayı okuyamadığını belirterek özür diledi.
    
Bu tepkilerden sonra konuşmasını sürdüren Sancar, diğer insanlara saygısızlık ettiklerini belirterek, niyetleri bu olanların dışarı çıkmasını istedi. İstiklal Marşı'nın okunmamasını da açıklayan Sancar, İstiklal Marşı'nın nerede ve ne zaman okunacağı belli olduğunu aktardı. Burada bulunma amaçlarını da açıklayan Sancar, daha sonra toplantıyı basına kapadı.

CHA 

Bu haber toplam 2386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri