Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olası bombalı saldırılardan haberdar olun!

15.03.2016 00:03
Smart Traveler Enrollment Program (STEP) adlı servis sayesinde bulunduğunuz bölgede gerçekleşebilecek olası patlamalarla ilgili bilgi almanız mümkün.

Geçtiğimiz gün Ankara'nın en işlek bölgesi Kızılay'da meydana gelen patlama ile 37 kişi hayatını kaybetmiş, 71 kişi de yaralanmıştı.

Bu üzücü olay, hem Ankara'da son 5 ay içinde meydana gelen 3. patlama olması, hem de bakanlıklarTBMMGenelkurmay gibi üst düzey devlet kurumlarına yakın bir yerde gerçekleşmesi açısından istihbarat zafiyeti şüphelerini de beraberinde getirmişti.

11 Mart tarihinde ABD Büyükelçiliği, olayın yaşanacağı bölge hakkında uyarılarda bulunmuş ve olası bir patlamaya karşı ABD vatandaşlarının o bölgede bir süreliğine bulunmaması gerektiğini söylemişti.

Patlamanın gerçekleşeceğini 2 gün önceden haber veren ABD Büyükelçiliği, doğru bilgi sağlaması açısından dikkat çekmişti.

OLASI PATLAMALARDAN HABERİNİZ OLSUN!

Şimdi ise bu gibi olaylar hakkında önceden bilgi almak isteyen kişilerin yardımına koşacak bir servis oluşturuldu. Smart Traveler Enrollment Program(STEP) adlı servis sayesinde ileri tarihlerde, bulunduğunuz bölgede gerçekleşebilecek patlama ve benzeri olaylarla ilgili bilgi alabilmeniz mümkün.

Aslında ABD vatandaşlarına yönelik hazırlanan servise dünyanın tüm ülkelerinden insanlar kayıt olabiliyor.

STEP'in sağladığı yararlar ise, seyahat edeceğiniz bölgenin güvenliği hakkında bilgi almak, doğal afet, halk ayaklanması vb. olağanüstü durumlarda Amerikan Büyükelçiliği'nin size yardımcı olmasını sağlamak ve yine acil durumlarda ailenizin ve arkadaşlarınızın size ulaşmasını sağlamak olarak belirtilmiş.

Siz de STEP'e buradan üye olarak seyahat etmeseniz dahi bulunduğunuz bölge hakkında gelecek güvenlik uyarılarına email veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Buradan yapılan uyarılardan sonra her zaman bir olay yaşanmadığını, sadece ihtimal dahilinde bilgi verildiğini hatırlatalım.

 

(Shift Delete)

Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri