Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olaylı Cumhuriyet kutlamasındaki derin plan deşifre oldu

30.10.2012 02:16
Ankara Ulus'ta CHP ve İşçi Partisi'nin alternatif Cumhuriyet kutlaması adı altında gerçekleştirdiği ve olayların yaşandığı gösterinin arkasındaki derin plan deşifre oldu.
Suriye devlet televizyonunun, Ankara'da yapılan alternatif Cumhuriyet kutlamasını ve çıkan olayları, İşçi Partisi'nin kanalı Ulusal Kanal ile ortak yayınlaması oynanan derin planı deşifre etti..
 
Günlerdir hazırlıkları yapılan ve İşçi Partisi ile CHP'nin düzenlediği alternatif Cumhuriyet kutlaması olaylı geçti. Polisin kurduğu barikatı aşmak isteyen gruba polis müdahale etti. Baruthane Kavşağı'ndan Birinci Meclis'e yürümek isteyen grup ile polis arasında yaşanan gerginliğin arka planındaki amacı ise Suriye Devlet Televizyonu'nun canlı yayına geçmesi ortaya koydu.
 
Canlı yayına geçen Suriye Devlet Televizyonu polise saldıran göstericileri ve polisin müdahalesini dakikalarca canlı olarak yayınladı. Polisin barikatları kaldırmasının ardından canlı yayınına son veren Suriye Devlet Televizyonu, haber bültenlerinde ise sık sık polisin müdahale ettiği görüntülere yer verdi.
 
Suriye Devlet Televizyonunun bir başka ülkenin milli kutlamasına canlı yayınla yer vermesi dikkat çekerken, canlı yayını da olayların yaşandığı yerden yapması alternatif Cumhuriyet kutlamasındaki amacı gözler önüne serdi.
 
ERDOĞAN HEDEF ALINACAK
 
Rotahaber'in ulaştığı bilgilere göre, söz konusu olaylarla Suriye'de muhaliflere destek veren Başbakan Erdoğan ve AK parti hedef alınacak. Yine plana göre, yaşanan olayları muhalif medya ve muhalefet partileri tarafından "Esed için 'halkını öldürüyor' diyen Erdoğan, Cumhuriyet bayramını kutlayan kendi halkına gaz bombası attırdı' şeklinde işlenecek. Planın uluslararası ayağında da söz konusu görüntülerin yabancı televizyon kanallarında gösterilmesi sağlanacak.
 
AYNI OYUN EYLÜL AYINDA HATAY'DA SAHNELENMİŞTİ
 
Aynı oyun geçtiğimiz Eylül ayında Hatay'da da sergilenmişti. İşçi Partisi tarafından gerçekleştirilen ve CHP'nin de destek verdiği 'Türkiye-Suriye Kardeşlik Buluşması’ adlı gösteriye polisin izin vermemiş ve bunun üzerine göstericiler polisle çatışmıştı. Polis ve göstericiler arasında çıkan çatışmalar, kentin farklı mahallelerine sıçramıştı.
 
ROTAHABER / ÖZEL 
Bu haber toplam 2430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri