Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öldürülen Terörist Yabancı Değilmiş !

27.10.2011 12:26
TSK'nın 10 Ekim günü Kuzey Irak'a düzenlediği hava operasyonunda öldürülen teröristlerden biri olan Yücel Halis, aslında bilinen bir isim.

KCK, kendi web sitelerinde, 10 Ekim günü Kuzey Irak'taki Hakurk-Hınere kampına düzenlenen hava operasyonunda 7 PKK'lının öldürüldüğünü ve bunlardan üçünün üst düzey yöneticisi olduğunu, operasyondan 11 gün sonra, 21 Ekim günü açıkladı.

Örgüt, yandaş haber ajansı aracılığıyla yayınladığı bildiride, düzenlenen operasyonda Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis (sözde PKK askeri konsey üyesi), Rüstem Cudi kon adlı Suriyeli Osman Rüstem (sözde KCK yürütme konseyi üyesi) ve Çiçek Kıçik kod adlı Guhar Çekirge (sözde PKK askeri konsey üyesi ve kadın örgütlenmesi sorumlusu) ile beraber 4 örgüt mensubunun öldürüldüğünü açıkladı.

19 Ekim günü Çukurca'ya 8 ayrı noktadan saldıran bölücü örgüt, önce saldırıyı Cumhurbaşkanının bölgeyi ziyaretini protesto amacıyla gerçekleştirdiğini açıkladıysa da 21 Ekim günü yaptığı açıklamada, Çukurca saldırısını, 10 Ekim'de düzenlenen hava operasyonunda ölen örgüt mensuplarının adına düzenlediğini ve saldırıya “Çiçek Kıçik Eylemi” adı verildiğini bildirdi.

YÜCEL HALİS TANIDIK BİRİ

10 Ekim günü öldürüldüğü açıklanan Yücel Halis, sıradan bir örgüt mensubu değil. Yücel Halis'in, 21 Ekim 2007 tarihinde teröristlerin Dağlıca saldırısında kaçırdıkları 8 askeri, 4 Aralık günü teslim eden kişi olduğu ortaya çıktı.

1.20111027105951.jpg

Daha sonra, bu 8 askerin aralarında bulunan Ramazan Yüce'nin ihaneti üzerine teslim düştüğü ortaya çıkmış, haklarında yasal işlem yapılmıştı. Terör örgütü ve DTP, 8 askerin tesliminde kendi çapında bir şov yapmış ve şov fotoğraflarını basına dağıtmıştı. İşte o fotoğraflarda görülen PKK yöneticilerinden biri de Yücel Halis.

Askerlerin teslim edilmesi anında dönemin DTP Milletvekilleri Aysel Tuğluk ve Fatma Kurtulan ve Osman Özçelik de hazır bulunmuştu.

2.20111027110006.jpg

KCK, 8 Ekim günü Kato dağına düzenlenen askeri operasyonda, KCK yüksek konsey üyesi Baz Mordem kod adlı Emrah Bayer'in öldüğünü açıklamıştı.

Ekim ayında düzenlenen operasyonlarda bölücü örgütün 4 üst düzey yöneticisinin öldüğü ortaya çıktı. Bu kayıplarıyla örgütün büyük bir moral kaybına uğradığı görülüyor.

Habervaktim

Bu haber toplam 4978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri