Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölü Numarası Yapıp Kurtuldu!

23.07.2011 18:28
Norveç'te geçekleşen silahlı saldırıdan bir genç kız sağ kurtuldu. İşte O kızdan saldırının ayrıntıları...

Norveç'te meydana gelen 87 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan sağ kurtulan Sosyal Demokrat İşçi Partisi gençlik Teşkilatı İkinci Başkanı Prableen Kaur, cesetler arasında ölü numarası yaparak hayatta kaldığını söyledi.

Olayın şokunu üzerinden atamayan genç kız şunları söyledi:

”Olay çıktığında ben binanın girişinde duruyordum. Saldırgan ateş etmeye başlayınca polis bize neden ateş ediyor diye düşündüm. Her kes kaçışmaya başlamıştı. Vurulan arkadaşlarım ölünce ben de onların arasına vurulmuş gibi yatarak ölü numarası yaptım. O arada bana da ateş eder mi?, Benim yaşadığımı görür mü? Diye düşündüm. Ben vurulan bir kızın bacaklarının üzerinde yatıyordum, benim bacaklarımın üzerinde de vurulan iki kız yatıyordu. Sonra saldırgan yaklaştı ”ben polisim” diye bağırdı. Sonra tekrar ateş etmeye başladı.

Kurşunlar benim etrafıma da isabet etti. Bir kız arkadaşım bileğini kırmış, diğeri yaralanmıştı. Bir saat ölü numarası yaptım. Saldırgan benden biraz uzaklaşınca denize doğru sürüne sürüne kaçmaya çalışırken onlara biraz yardım etmeye çalıştım. İnsanlar bağırıyor, yardım istiyor bazıları da denize kaçıyordu. Cesetlerin arasından kalkıp denize doğru gittim ve kendimi sulara atarak yüzmeye başladım. Sonra bir tekne tarafından kurtarıldım. Yaşadıklarımı ömrüm boyunca bir kabus gibi hatırlayacağım”
 

Bu haber toplam 1988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri