Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖZÜRLÜ ASKERLER, COŞKULU BİR TÖRENLE YEMİNLERİNİ ETTİLER.

11.05.2012 18:10
Önce Özürlü Askerler İçin Kına Gecesi Düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), toplumla özürlü arasındaki mesafeleri kaldırmak amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek özürlü gençler için geleneksel askere uğurlama töreni düzenledi.

 

Önce Özürlü Askerler İçin Kına Gecesi Düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Özürlüler Yaz Kampında geleneksel olarak düzenlenen askere uğurlama kına gecesi törenine İstanbul genelinden özürlü ve aileleriyle beraber 300 kişilik bir katılım gerçekleşti.

 

Asker kostümleriyle kına gecesine katılan özürlü gençler annelerine babalarına yakınlarına askerlik sevinci yaşattı. Özürlü ve ailelerinin yaşadıkları topluma aşkın değerlerle aitlik duygularını pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, İSÖM Müzisyenleri mini bir konser verdi.

 

Birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği ve mistik, folklorik müziklerle zenginleşen İSÖM Müzisyenlerinin konseri, özürlü ve aileleri arasında duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.

 

Temsili Yemin Töreninde, Özürlü Aileleri Gözyaşlarına Hakim Olamadı.

İSÖM Merkezlerinde eğitim alan 97 özürlü genç, İSÖM Eğitmenleri ve ailelerinin refakatiyle,  10 Mayıs Perşembe Günü İSTOÇ 66. Mekanize Piyade Tugayı ve Samandıra 23. Motorlu Piyade Alayı’na teslim oldu. Kışlalara teslim olan özürlü askerler, askeri üniformalarını giyerek, komutanların gözetiminde eğitim alanına çıktılar.

 

Samandıra 23. Piyade Alayı ve İSTOÇ 66. Mekanize Piyade Tugayı Askeri Personeli tarafından eğitime tabi tutulan özürlü askerler coşkuyla talim yaptılar.  1 Günlük Askerlik Eğitimin Programının bitmesinin ardından temsili yemin töreni gerçekleştirildi. Temsili Yemin Töreni esnasında özürlü askerlerin coşkuları gözlerden kaçmazken özürlü velileri gözyaşlarına hâkim olamadı.

 

102 Bin Özürlü ve Ailesine 22 Merkezle Hizmet Ulaştırılıyor.

İSÖM, özürlü bireylerin sosyal yaşamın doğal üyeleri olabilmeleri amacıyla pek çok faaliyeti bütüncül bir hizmet anlayışı ile İSÖM’e kayıtlı olan yaklaşık 102 bin özürlü ve ailesine ulaştırıyor. İSÖM, özürlü bireylerin daha çok sosyal yaşamın içinde bulunabilmeleri amacıyla düzenlemiş olduğu sosyal aktivitelerden günümüze değin 169 bin birey faydalandı. 

Kaynak:
Bu haber toplam 3830 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri