Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖNDER’den C.Başkanı A. Gül’e Ziyaret

24.01.2011 17:39
C.Başkanı Abdullah Gül “İmam-Hatip neslinin daha iyi yetişmesi ve geleceğe taşınması için ÖNDER’ in çalışmalarını biliyoruz ve önemsiyoruz” dedi

İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etti. Huber Köşkü’nün üzerindeki Cumhurbaşkanlığı makamında de gerçekleşen ziyarete ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, ÖNDER Eski Başkanlarından İbrahim Solmaz, Yusuf Ziyaettin Sula, WONDER Başkanı Yusuf Kara, ÖNDER Genel Sekreteri Hikmet Şen ve Genel Başkan Yardımcısı Fatih Başçı katıldılar.

Genel Başkan Hüseyin Korkut’un ÖNDER’in çalışmaları ve imam-hatip liselerinin mevcut durumu hakkında bilgi verdiği ziyarette, son günlerde gündeme oturan meslek liselerinin polis okullarına girebilmesi, katsayı ve Danıştay’ın başörtüsü ile ilgili düzenlemeyi durdurma kararı hakkında konuşuldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu meselelerin yavaş yavaş aşılacağını söyleyerek “İmam-Hatip neslinin daha iyi yetişmesi ve geleceğe taşınması için ÖNDER’ in çalışmalarını biliyoruz ve önemsiyoruz” dedi

İmam-Hatip camiasına yabancı olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, Milli Türk Talebe Birliği yıllarından ÖNDER’i ve Tohum Dergisi’ni tanıdığını, takip ettiğini belirtti.

WONDER Başkanı Yusuf Kara, ÖNDER’in yurtdışı ayağı olan ve başörtü, katsayı gibi anlamsız sebeplerle yurtdışında okumak zorunda kalan öğrenciler için kurulan WONDER hakkında Cumhurbaşkanına bilgi vererek WONDER’in artık bir mağduriyet adresi değil bir prestij merkezi haline geldiğini kaydetti. Kara, bu hizmetin Viyana ile sınırlı kalmadığını, dünyanın dört bir yanında öğrenci okuttuklarını sözlerine ekledi.

Ziyaret sonunda heyet adına ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Osmanlıca yazılmış İstiklal Marşı tablosu hediye etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 2590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri