Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sav: Allah'a hakaret suç değil!

09.05.2012 12:45
Önder Sav, hacca gitmek istediğini söyleyen Ünal'a söyledikleri ile çok tepki toplamıştı. O sözler için bakın nasıl bir savunma yaptı.
Hacca gitmek isteyen bir partiliye yönelik sözleri nedeniyle hakkında dava açılan Önder Sav, savunmasını yaptı...
 
CHP Genel Sekreteri Önder Sav, hacca gitmek isteyen bir partiliye yönelik sözleri nedeniyle 'dini değerleri aşağılamak suçundan' açılan davada hakim karşısına çıktı. Elmadağ Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki davanın 2. duruşmasında Sav, ilginç bir savunma yaptı.
 
Bugün gazetesinden Gökhan Özdağ'ın haberine göre; dini değerlere hakaret etmek gibi bir kastının olmadığını öne süren Sav, konuşmanın iki kişi arasında geçtiğini, alenen hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığını belirtti.
 
Sav, hacca gitmek istediğini söyleyen Mustafa Ünal'ın 'Boş ver Araplar'a para kaptırma. Bakarsın Muhammed seni bırakmaz' sözlerini dini aşağılama olarak algılamadığını dile getirdi.
 
Sav'ın şu sözleri dikkat çekti: "Mustafa Ünal benim arkadaşımdır. Kendisi yaşlıdır. İkimiz arasındaki bir konuşma geçmiştir. Bu konuşma sırasında kayıt yapıldığını bilmiyordum."
 
Sav'ın Yargıtay'ın bir şahsın düğünde 'Allah'a küfretmesini' suç saymadığını hatırlatıp kendisinin de hakaret kastının olmadığını belirterek savunma yapması ise tuhaf bulundu. Bu arada CHP'li Elmadağ Belediye Başkanı Ömer Ağa Kurt "Sayın Sav, vatandaşa güle güle git, Allah kabul etsin dedi" ifadesini kullandı.
Bu haber toplam 8132 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri