Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'One minute' markalı gıda ürünleri geliyor

05.03.2009 18:36
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan, "One minute" sözünü marka olarak tescil ettirmek için Türk Patent Enstitüsü'ne başvurdu.
Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta kullandığı "One minute" sözünü marka olarak tescil ettirmek için Türk Patent Enstitüsü'ne başvuran Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan, patentin alınması halinde ilk etapta gıda sektöründe kullanmayı düşündüklerini söyledi. Konudan babasının haberinin olmadığını söyleyen Unakıtan, "İnşallah hayırlısı olur! " dedi.

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Abdullah Unakıtan, "One minute" sözünün paten hakkını almak için müracat ettiklerini ve şu anda onaylanmasını beklediklerini söyledi. "Babanızın bundan haberi yok, nereden geldi böyle bir fikir aklınıza? şeklindeki soruya Unakıtan, "Biz ticaretle uğraşıyoruz. İş dünyasında böyle bir şeyin iyi olacağını tahmin ettik. İnşallah hayırlısı olur." diye cevapladı. Unakıtan, patent hakkının hangi alanda kullanılacağına ilişkin soruya da, "Çeşitli alanlarda müracat ettik ama ilk başta gıda alanında kullanmayı düşünüyoruz. Şu anda hünez patent hakkını almadık. Almadan da bir şey söylemek yanlış olur. İlk önce bir alalım, ondan sonra da değerlendirmesini yapacağız." karşılığını verdi.

Abdullah Unakıtan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın müracattan haberinin olup olmadığını yönelik soruya da, "Yok, zannetmiyorum" karşılığını verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri