Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Operasyon dosyası o savcıdan alındı

26.12.2013 15:14
Dün gündeme gelen ve 30 kişinin gözaltına alınacağı söylenen operasyon dosyası Savcı Muammer Aktaş'tan alındı.
Dün gündeme gelen ve 30 kişinin gözaltına alınacağı söylenen operasyon dosyası, Ergenekon soruşturmasına da bakan TMK Savcısı Muammer Aktaş'tan alındı!
 
100 MİLYAR DOLARLIK SORUŞTURMA
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü öne sürülen soruşturmanın uluslararası çapta çok büyük bir kara para aklama, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk kapsamında gerçekleştirileceği ve ekonomik boyutunun 100 milyar doları bulduğu iddia edilmişti. Buna göre, Mart 2012’de başlayan soruşturmanın 28 adet dev ihaleyi kapsadığı, ucunun bakanlığa uzadığı savunulmuştu.
 
Soruşturmayı Ergenekon soruşturmasına bakan Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. maddesiyle yetkili Savcı Muammer Akkaş‘ın yürüttüğü de iddialar arasında yer alıyordu.
 
30 İSİM HAKKINDA GÖZALTI İSTEMİ
 
Soruşturma kapsamında arama ve gözaltı talimatının emniyete ulaştığı, bu isimler arasında bazı bakanların çok yakınındaki isimlerin yanı sıra son yıllarda büyük ihaleleri alan işadamlarının ve bu kişilerin iş yaptığı bürokratların isimlerinin yer aldığı öne sürülmüştü.
 
İddiaya göre, Savcı Akkaş listeyi Emniyet Müdürlüğü’ne göndermiş; bunun üzerine kamuoyunun yakından tanıdığı 30 ünlü isim hakkında arama ve yakalama kararı çıkarılmıştı. Bu arada İstanbul Emniyeti’nin savcılıktan gelen operasyon, arama, yakalama talimatını beklettiği ve harekete geçmediği iddia edilmişti.


rotahaber

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri