Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Operasyonun mimarı Zekeriya Öz iş takibinde mi

31.12.2013 12:01
Star Gazetesi'nin manşet haberine göre Savcı Öz, defalarca Fatih Belediyesi'ne giderek iş takibi yapmış.

Star Gazetesi, Zekeriya Öz'ün defalarca Fatih Belediyesi'ne giderek iş takibi yaptığını iddia etti. Star gazetesi'nin manşet haberinde, "Öz'ün usulsüz inşaat yapan Victory Hotel'e cezai işlem uygulanmaması için tehditvari ifadelerle baskı yaptığı ancak bir sonuç almadığı bildirildi." denildi.

ERDOĞAN ONU KASTETMİŞ

Başbakan Erdoğan İzmir'de Fatih Belediyesi'ni kast ederek "Bir savcı iş takip ediyor. Belediyeye geliyor, bir talepte bulunuyor. Olmayınca bu adımı atıyor" demişti.

Bu haberle Başbakan Erdoğan'ın sözünü ettiği kişinin savcı Zekeriya Öz olduğu iddiası ortaya atıldı. Haberde Zekeriya Öz için görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle "hapis" imasında da bulunuldu.

LALELİ'DEKİ OTEL İÇİN TEHDİT ETTİ

Star Gazetesi'nin Savcı Öz ile ilgili ağır iddiaları şöyle; Başsavcıvekili Öz, Fatih Belediye Başkanı Demir ile defalarca görüşerek, İstanbul'un en değerli turizm bölgelerinden Laleli'de bulunan Rese Turizm'e ait Victory Hotel için ricacı oldu. Bir çok kez belediyeye gelen Öz'ün zaman zaman da belediye görevlilerine tehditvari ifadelerle baskı yaptığı ancak bir sonuç alamadığı öğrenildi. Hatta Başkan Demir'in baskısını artıran Savcı Öz ile görüşmeyi kabul etmediği de bildirildi.

BAŞKAN DEMİR DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, yolsuzluk operasyonunun ilk dakikalarında gözaltına alınmış, adliyeye sevki sonrasında ise serbest bırakılmıştı.

ensonhaber

Bu haber toplam 4612 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri