Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Orakoğlu: Türkiye için yapılacak en hayırlı iş...

27.08.2015 00:12
Türkiye erken seçime bir kesim medya ve yazarın ‘darbe,kaos,iç savaş, ekonomik kriz’ söylemleri ile gidiyor. Bu süreçte Türkiye’nin hayrına olacak şeyin erken seçim olduğunu söyleyen Orakoğlu, Türkiye’ye karşı bir psikolojik harekatın söz konusu olduğunu

Erken seçimin hemen öncesinde bir kısım medya ve bir kısım yazar ‘darbe, kaos, iç savaş, ekonomik kriz’ gibi kavram ve söylemleri kullanmaya başladı. Bu süreçte çarpıcı açıklamalardan birisi de darbeye ilişkin oldu. Bir akademisyenterör örgütü PKK’ya karşı verilen mücadeleci süreç için ‘Türkiye darbe sürecine girdi’ açıklamasında bulundu ve tartışma yarattı.

Peki bu söylemler ile amaçlanan ne? Türkiye gerçekten böyle bir sürecin içinden mi geçiyor yoksa farklı bir plan mı var?

Son dönemdeki kaos söylemlerini değerlendiren Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, buradaki amacın algı operasyonu olduğunu söyleyerek , ‘TSK artık milli iradenin emrinde’ dedi.

Bu süreçte Türkiye’nin hayrına olacak şeyin erken seçim olduğunu sözlerine ekleyen Orakoğlu, Türkiye’ye karşı bir psikolojik harekatın söz konusu olduğunu dile getirdi.

“TERÖR TÜRKİYE’DE İLK DEFA OLMUYOR”

Türkiye ilk defa bir seçim yaşamıyor veya terör Türkiye’de ilk defa olmuyor. 7 Haziran seçimleri, Türkiye’nin aleyhine küresel güçlerin müdahale ettiği bir seçimdi. Burada amaç neydi, hükümet düşürülecekti, AK Parti tek başına iktidar olmaktan men edilecekti, bunun için de HDP’nin yıldızı parlatıldı. Çeşitli eylemlerle HDP barajı aştırıldı. Dolayısıyla AK Parti’nin oyları düştü. Şimdi burada AK Parti yüzde 41’le iktidar olamadı.

TÜRKİYE KOALİSYONLAR SÜRECİNE MAHKUM EDİLDİ

Türkiye koalisyonlar sürecine mahkum edildi.  Koalisyonlar süreci, geçmişte de olduğu gibi partiler birbirleriyle kesinlikte anlaşamıyorlardı. CHP bildiğimiz CHP, MHP bildiğimiz MHP. Dolayısıyla koalisyon sürecinde Türkiye’de istikrarsızlık ve siyasi kaos olduğunu düşünerek böyle bir proje hazırlamışlardı fakat burada Cumhurbaşkanı Erdoğan bu oyunu bozdu. 13 yıldır Türkiye’nin başında olan biri olarak, Türkiye’nin bu tür saldırılardan en az zararla atlatmasını sağladı.

“TÜRKİYE’NİN HAYRINA YAPILACAK EN İYİ ŞEY ERKEN SEÇİM”

Burada Türkiye’nin hayrına yapılacak en iyi şey erken seçim aslında. Türkiye’nin şu anda hem içteki hem dışarıdaki sorunları karşısında istikrarlı bir hükümetin olması gerekiyor. AK Parti eğer etik olmayan yollara sapsaydı herhâlde 18 tane milletvekilini yanına çekerdi ama AK Parti böyle yapmadı, geçmişte olmuştu milletvekilini kendi tarafına çekme olayları. AK Parti demokratik ve insan haklarının önünü açan bir yol izledi. Baktığımız zaman diğer siyasi partilerde bu şekilde bir yaklaşım görmek mümkün değil. Onlar AK Parti’yi devirmek amacıyla, dış stratejilere, Türkiye aleyhine uygulanan bir takım psikolojik harekatlara alet oldular.

“AK PARTİ’DEN KOPAN KESİM GERİ DÖNÜYOR”

O bakımdan Türkiye aslında bir seçim sürecine giriyor. Bu seçim sürecine girerken, 7 Haziran’da hazırlanan bu küresel saldırıların sıfıra düştüğünü görüyoruz. Çünkü ülkenin milli güvenliği açısından, tehlike ve tehdit altında olduğunu artık birçok vatandaş anladı. Özellikle AK Parti’den kopan yüzde 9’luk kısım da anladı ve bunların büyük kısmının açıkça geri dönüş yaptığı anlaşılıyor. Birçok muhalefet partisi de bunu söylüyor.

‘TÜRKİYE DARBE SÜRECİNE GİRDİ’ SÖYLEMİ

Seçim sürecine girerken, seçim sürecini manipüle etmek için,  AK Parti’nin seçimlerde başarılı olmayacağını belirten bir takım kamuoyu araştırmaları yapılmaya başlandı. Seçmenin AK Parti’ye yönelen teveccühünü kırmaya çalışıyorlar. En önemli olayların bir tanesi de, ‘Türkiye’de iç savaş var’ PKK terörü ile olan mücadelede veya işte ‘Türkiye darbe sürecine girdi’ gibi bir takım akademisyenlerin yapmış olduğu açıklamalar, bunların hepsi psikolojik harekâtlar.

“TSK MİLLETİN İRADESİ EMRİNDEDİR”

Türkiye’de TSK’nın son darbesi 28 Şubat’tır, darbe teşebbüsleri de en son 2007’deki e muhtırasıdır. TSK milletin iradesi emrindedir. Zaten batı ve batılı ülkeler bunu tehdit ettiği için bu  sefer farklı bir darbe sürecini Türkiye’ye getirdiler. Türk devlet kurumları içerisine sızmış Fethullahçı terör örgütünü hükümetin içine bir Truva atı gibi sokmak suretiyle herkesin bildiği gibi 17-25 Aralık darbe süreçlerini gerçekleştirdiler.  

DARBE VE KAOS SÖYLEMLERİ ALGI OPERASYONU

Yeni Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi yapmaya çalışan dış güçler ve bunların kontrolündeki Türkiye’deki ajanları veya bu işe bilmeden alet olan muhalefet partileri yine AK Parti’nin tek başına iktidar olmaması için tıpkı 7 Haziran seçiminden önceki gibi açıkça birleştiler. 7 Haziran seçimleri öncesindekimanipülatif eylemler, bombalı saldırılar seçmenin iradesini etkilemeye yönelikti. PKK terör örgütü olmak üzere Türkiye’deki neredeyse bütün örgütleri birleştiren bir üst akıl var ve bunlar şu anda saldırıya geçtiler. İşte ‘Türkiye darbe sürecine girdi’, veya ‘seçimler yapılamayacak, seçimleri yaptırmazlar bu terörle’ gibi bir takım algı operasyonları uygulanıyor. Buradaki hedef yine AK Parti’nin iktidar olamaması ve Erdoğan’ın Türk milletine olan itibarının kırılmasına yönelik bir takım psikolojik harekatlar bunlar. Mesela diğer konularda başarıldı ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın millet nezdinde olan itibarının kırılmasını başaramadılar. Türkiye hem içeriden ve hem dışarıdan terör saldırıyla karşılaştı.

AVRUPA HABERLERİ İÇ SAVAŞ BAŞLIKLARI İLE VERİYOR”

PKK’nın terör eylemlerinde çok açık bir şekilde taktik değişikliği var. Bunlar, sanki PKK terörü kılıfı altında, Ortadoğu’yu Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak isteyen bir takım ülkelerle mücadele ediyormuşuz gibi geliyor. PKK ile yapılan terörde, şehitler verilmesi, şehitler üzerinden AK Parti’nin zayıflatılmaya çalışılması, şehit cenazelerinde AK Parti aleyhine sloganlar atılması, bunların hepsi psikolojik harekatlar.  Yani kalkıyor diyor ki Deniz Ülke Arıboğan, diyor ki ‘Türkiye’de darbe şartları oluşmuştur’ diyor. Avrupa iç savaş başlıkları ile haberleri veriyor. PKK’lı teröristlerin yapmış olduğunu saldırılar son çırpınışlar ve dikkat edin hem HDP, hem KCK,PKK, Amerika ve batılı ülkelerden yardım istiyorlar, ateşkes yapalım diye. Dolayısıyla Türkiye’deki istihbarat birimleri bunları tespit ediyor. Son operasyonlarda PKK’ın ciddi bir darbe aldığı ve toparlanamadığı görülüyor. Toparlanma gayesiyle geçici olarak bir ateşkes istedikleri açıkça gözüküyor. Yani PKK’yı bu son olaylar nedeniyle başarılı göstermek  için algı operasyonu var. Türkiye Cumhuriyet tarihinde şu anda en büyük mücadelesini veriyor.

(Ajanshaber)

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri