Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oran o metinleri nasıl aldı?

09.03.2015 00:15
CHP'li Oran'ın, Türk mahkemelerinin 356 talebini reddeden Twitter'dan o metinleri 15 gün içinde nasıl aldığı merak konusu oldu.

CHP Milletvekili Umut Oran önceki gün bir açıklama yaparak Twitter'dan 73 sayfalık doküman eline geldiğini ve Fuat Avni ile hiç görüşmediğini iddia etti. Twitter 2014 yılında Türkiye'den yapılan 356 başvurunun hiçbirine cevap vermedi. Umut Oran ise 20 Şubat'ta kendisiyle ilgili çıkan haberlerin ardından 15 gün içerisinde Twitter'dan 73 sayfa belge aldığını ileri sürdü. Gerçekten Oran'ın savcılığa sundum dediği o dokümanlar Twitter tarafından mı yollandı? Türk yargısına aylarca cevap vermeyen Twitter, bu kadar kısa sürede sözde yazışmaları nasıl yolladı?

CEVAPSIZ SORULAR

Umut Oran'ın Twitter'dan aldım dediği dokümanlarla ilgili birtakım soru işaretleri var. Bunlardan en önemlisi gerçekten Oran'ın elindekiler daha önce sildiği DM yazışmaları mı? İkinci bir soru işareti ise Twitter Umut Oran'ın kimliğini nasıl doğruladı? Twitter bu tür doğrulamaları nasıl ve neye göre yapıyor? Üçüncü soru ise savcılık belgelerin doğruluğunu soracak mı? Oran'ın ve Twitter'ın ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

Akşam

Bu haber toplam 1504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri