Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ORC'den MHP anketi ÖZEL

04.05.2016 12:05
ENSONHABER, ORC ile MHP seçmeninin nabzını tuttu.

Kurultay karmaşası sürerken, ORC Araştırma ENSONHABER için MHP'nin yakın geleceğine ışık tutacak cevaplara ulaştı. ORC, 29 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında 36 ilde ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemini kullanarak 3950 seçmenle tek tek görüşüp kurultay tartışmaları için nabız yokladı.

PARALEL YAPI MHP'Yİ DİZAYN ETMEK İSTİYOR

Kongre tartışmaları sürerken ENSONHABER için MHP seçmeninin nabzını tutan ORC'ninanketine göre partililer Paralel Yapı'nın yüzde 64,4 oranıyla MHP'yi dizayn etmek istediğini düşünüyor.

MERAL AKŞENER PARALEL YAPI'NIN ADAYI

MHP'li seçmenlerin yüzde 32'si de Paralel Yapı'nın bu yolla amacının "Ülkü ocaklarını ele geçirip, sokak eylemleri yaptırmak" olduğunu ifade ediyor. Bu yüzden de Meral Akşener'in yüzde 85,2 oranıyla partiye genel başkan yapılmak istendiği belirtiliyor.

ORC'den MHP anketi ÖZEL

ORC'den MHP anketi ÖZEL

ORC'den MHP anketi ÖZEL

ORC'den MHP anketi ÖZEL

ORC'den MHP anketi ÖZEL

MERAL AKŞENER YENİ BİR PARTİ KURSA..

MHP'li seçmenler Meral Akşener diğer muhaliflerle yeni bir parti kursa yüzde 86,7 oranıyla"Hayır, oy vermem" diyor.

Ankette tüm seçmenlere sorulan tek bir soru yer aldı. "Meral Akşener MHP genel başkanı olsa ya da yeni bir parti kursa oy verdiğiniz partiden vazgeçip Meral Akşener’e oy verir misiniz?" sorusuna CHP'lilerin yüzde 81'i, AK Partililerin yüzde 96,4'ü HDP'lilerin de 95'i"hayır" cevabını verdi.

ORC'den MHP anketi ÖZEL

ORC'den MHP anketi ÖZEL

KONGRE DURDURULDU AMA YARGITAY HER ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR

Genel merkezin açtığı davalarda Gemerek ve Tosya'daki mahkemeler, Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı çağrı heyetinin (kayyum) aldığı kararları durdurma kararı verdi. Fakat, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi muhaliflerin dosyasını beklenenden hızlı bir şekilde gündemine aldı. Yargıtay'ın kararını bir an önce vermesi durumunda hukuki karmaşa son bulacak ve parti için yeni bir yol haritası belirlenecek.

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri