Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seyit Torun neden CHP'ye geçti?

27.01.2011 16:49
DSP'den istifa ederek CHP'ye geçmeye hazırlanan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, gerekçesini açıkladı. Torun'un "İki kutuplu bir siyaset ortamında taraf olmak durumundaydık!" cümlesi kararın özetiydi:

 

DSP'den istifa ederek CHP'ye geçmeye hazırlanan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, "İki kutuplu bir siyaset ortamında taraf olmak durumundaydık. O sebeple DSP'den istifa edip CHP'ye geçeceğim" dedi.

13 Ocak tarihi itibariyle DSP'den istifa ettiğini ve istifasını Noter kanalıyla DSP Genel Merkezine gönderdiğini belirten Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, istifa etmeden önce bugüne kadar siyaset birlikteliği yaptığı arkadaşlarıyla ve Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'le görüşerek CHP'ye geçme kararı aldıklarını söyledi.

Torun, "Ayrıca daha önce yaptığımız görüşmelerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun birlikte hareket etmemiz gerektiği, bundan sonraki süreçte işbirliği yapmamız gerektiği yönünde bir teklifi oldu. Türkiye'nin geldiği noktada siyaset artık iki kutuplu olarak devam ediyor ve artık biz mutlaka bir taraf olmak durumundaydık. Ülkemizin geleceği ve yarınlarımızla ilgili bir irade ortaya koymak durumundaydık. Bu sebeple sayın Kılıçdaroğlu'nun teklifini kabul ederek çalışmalara başladık" diye konuştu.

Torun, 29 Ocak 2001 Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ordu ilini ziyaretinde büyük bir kitle ile birlikte CHP'ye katılacaklarını ifade ederek, "Benimle birlikte Gürgentepe ve Bolaman Belediye Başkanımız da CHP'ye katılacak. Ayrıca şu ana kadar Bin'in üzerinde kayıt yapıldı, 2 bine yaklaştı, kayıtlarımız devam ediyor. Dolayısıyla arkadaşlarımızla birlikte CHP'ye geçiyoruz" açıklamasında bulundu. 

Bu haber toplam 2226 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri