Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ordu Neden 15 Yıldır Kamplara Girmedi?

25.10.2011 08:46
"Onlarca öldürülen vatan evladının ardından ağlamanın ve de “kanları yerde kalmayacak” gibisinden bayat laflar etmenin dışında hiçbir şey yapılmadı."

Aziz Üstel/ Star

Neden 15 yıldır Kazan Vadisi’ne giremiyordu ordu?

Çukurca’nın Kuzey Irak’la buluştuğu noktada, Kazan Vadisi. PKK’nın öldürdüğü 24 evladımızın öcünü almak ve bu bataklığı kurutmak amacıyla başlatılan harekât bütün hızıyla sürüyor. Daha çok Türkiye sınırları içinde “etkisiz hale” getiriliyor katiller.

Deniyor ki 15 yıldır Kazan Vadisi’ne ilk kez giriliyor! Neden? Kazan Vadisi’nde PKK’nın uyduruk mahkemeler kurduğunu, Hakkari halkını haraca kestiğini, vergi topladığını, yargılayıp onlarca insanı ipe çektiğini duymamış mıydı istihbarat birimleri!

Dahası, PKK’nın “efsane kampı Kavaklı” Hakkari’ye sadece 30 kilometre mesafede. Bu kamp ve daha nice, yıllardır yanına bile uğranmayan silah, cephane, erzak ve uyuşturucu dolu kamplar yerle bir ediliyor; etkisizleştiren katil sayısı 120’yi aşıyor.

Ve ben soruyorum, neden bu daha önce yapılmadı? Örneğin İlker Başbuğ, Yaşar Büyükanıt Genelkurmay Başkanı iken bu kamplar ölüm tacirlerine barınak oluşturuyor ve biz bunu izliyor muyduk boş gözlerle! Hayır. Herkes biliyordu, hepsinin haberi vardı!

Alın size Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel. “Aman efendim zayiat veririz Kazan Vadisi’ne girersek “ diyenlere “PKK’nın kökü kazınmadan bir yere gitmem! Kazan’a da girilecek, her mağaraya, her kovuğa da!” diyor ve askerin başında harekâtı yönetiyor! Helal olsun!

Geçmişin genelkurmay başkanlarının kafaları ve gönülleri Silivri’ye odaklanmıştı. İrtica Eylem Planları, andıçlar, seçilmişlere yönelik türlü çeşitli tezgahlardı tümünün kafasını meşgul eden. Onlarca öldürülen vatan evladının ardından ağlamanın ve de “kanları yerde kalmayacak” gibisinden bayat laflar etmenin dışında hiçbir şey yapılmadı. Ergenekon’un palavra olduğuna halkı inandırmak için harcandı bütün çabalar.

Kemal Kılıçdaroğlu hükümetin istifasını isteyeceğine, son on yılın genelkurmay başkanlarına sorsun Kazan Vadisi’nin ya da Kavaklı Kampı ve benzerlerinin neden gündeme gelmediğini! Sonra hala istiyorsa gitsin Ergenekon’a üye olsun! 

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
HESAP SORULMALI
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Bu sorunun cevabını Türk Milleti yetkililerden bekliyor.Hükümet mi? Genelkurmay mı? her kimse buna cevap vermek zorundadır.Şehit aileleri bu konuyu Türk Milleti nezdinde seslendirmeli,vazifesini ihmal edenleri ortaya çıkarmalıdır.
25 Ekim 2011 Salı 09:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Görünen köy klavuz istemez
R.İsmail nergis
Rüzgar esti peruk düştü kel göründü.eski Genel Kurmay başkanlarının işi epeyce çoktu.İnançlı subayların evlerine ajan gönderilmesi yaşantılarının kayıt altına alınması fişlenmesi irticaya karışmış olanlara kırmızı kart gösterilerek haksızca ordudan atılmasi, içki içen zina eden uyuşturucu kullanan subay modern, namaz kılan kur'an okuyan camiye giden subaylar astsubaylar irticacı olarark lanse edilmiştir.Bir imza ile yıllarını peygamber ocağına veren dürüst subaylar kapı dışarı edilmiştir.terörün bitmesi için inançlı yürekli adam gibi adam yiğit subaylara ihtiyaç vardır.işte bunlar mevcut olduğunda başarı gelecektir.Daha önce de hasan kundakçı paşa vardı birliğinin en önünde yürüyen, sayın genel kurmay başkanımızın çalışkanlığını üstün gayretlerini yiğit insanlığını taktir ediyorum.inşallah ülkemiz terör belasından kurtulacak.işte o zaman muassır medeniyetin zirvesinde olan ülke olacağız
25 Ekim 2011 Salı 09:15
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri