Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Orduların gözü, Türkiye'nin 'Cirit' füzesinde!

21.02.2013 02:40
ROKETSAN, geliştirdiği lazer güdümlü roket ''Cirit'' için, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri ile yaklaşık 200 milyon dolarlık sözleşme imzaladı

 

Kocaeli 'de, Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilen kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer koruyucu kıyafetlerin ilk partisinin teslim törenine katılan Savunma Sanayisi MüsteşarıMurat Bayar , gazetecilerin sorularını yanıtladı.
         
Türkiye'nin Abu Dabi'deki Savunma Sanayisi Fuarı'na büyük katılım gerçekleştirdiğini ifade eden Bayar, bölgeye uzun zamandır, Türk Savunma Sanayisi'nin tanıtımı için önemli yatırım yaptıklarını bildirdi.
         
Fuarda, yapılan tanıtımların sonuç aldığınımemnuniyetle ifade edebileceğini dile getiren Bayar, ''Bölge ülkeleri ve silahlı kuvvetlerinin ilgisini çekmiş durumdayız. Ürünlerimiz, şirketlerimiz de bir güven geliştirmiş durumda'' dedi.
         
 
 
Bayar, ''Fuardaki en ciddi katılımcılardan biriydik, şirketler ve ürünlerimiz büyük ilgi gördü. Fuardaki önemli gelişmelerden birisi, ROKETSAN'ın geliştirdiği lazer güdümlü roketlerimiz 'Cirit'in Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri için sözleşmeimzalanmasıydı. Bu 200 milyon dolara yakın bir sözleşme. Artık şirketlerimiz, yüksek teknoloji ürünlerini dünya ülkelerine ihraç eder bir konuma gelmiş bulunuyor.'' diye konuştu.
         
-''Uluslararası satış görüşmeleri başladı''-
                 
Bayar, savunma sanayisinin yerlileşmesi kapsamında yürütülen çalışmalarda, ana platformların yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını vurgulayarak, ''Altay'' tankının test aşamalarına başlanacağını, insansız hava aracı ''Anka''nın test aşamasının tamamlandığını ve seri üretime başlanacağını, ''Atak'' helikopterinin ise teslimat aşamasında olduğunu kaydetti ve 3 sistem için de bir takım uluslararası satış görüşmelerinin başladığını bildirdi.
Bu haber toplam 3836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri