Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Organ nakli operasyonundan profesör ve doktorlar

29.07.2011 16:01
Mali polisin İstanbul'da yaptığı operasyonda yasa dışı organ nakli yapan ve organlarını para karşılığı verdiği belirlenen kişilerin de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan birinin profesör, ikisinin de doktor olduğu ifade

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından mercek altına alınan 203 özel hastaneye yönelik araştırmalarda bir hastanede olağan dışı işlemlerle karşılaşıldı. Yapılan organ nakillerini mercek altına alan polis, nakillerde yasal olmayan unsurlar tespit etti.

Bulgular üzerine harekete geçen polis baskın yaparak aralarında bir profesör, 3 doktor, iki hastane çalışanı ve organ alışverişinde bulundukları belirtilen 8 kişinin de bulunduğu toplam 16 kişiyi gözaltına aldı.

Nakiller için sahte belgelerin de kullanıldığı ve nakil yapılan kişilerin akrabaymış gibi gösterildiği iddialarının da polis tarafından araştırıldığı belirtildi.

Prof. Dr. A.G, ile birlikte 3 doktor, özel bir hastanenin organ nakli koordinatörü Y.G ve Hemşire E.A' nın gözaltına alındığı belirtilirken bir kişinin de organizatör olarak arandığı kaydedildi.

Bu haber toplam 3358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri