Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Örgüt aldığı paraları, terör örgütü PKK'ya göndermiş

22.05.2012 17:20
Örgüt aldığı paraları, terör örgütü PKK'ya göndermiş...

Yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları ve fuhşa yer temin ettikleri belirlenen bir suç örgütünün üyelerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 15 kişiden 7'si tutuklandı.

İstanbulİl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan çalışmalar sonucu, Büyükçekmece ve Silivri'de F.B'nin elebaşısı olduğu organize suç örgütünün, insan ticareti yaptığı, fuhşa yer temin ettiği ve yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı belirlendi.

Bunun üzerine 6 ay boyunca yapılan takip çalışmalarıyla, F.B. ile organize suç örgütü üyelerinin, Doğu Bloku ülkelerindeki organize suç örgütü üyeleri aracılığıyla daha iyi bir yaşam ve iş bulma vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri yabancı uyruklu kadınları, pasaportlarına el koyup, yüksek miktarda borçlandırdıktan sonra fuhşa zorladıkları tespit edildi.

Organize suç örgütü elebaşı ve üyelerinin yakalanması amacıyla 16 Mayıs'ta 2'si otel olmak üzere 18 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 15 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 23 adet pasaport, 29 adet sim kart, 26 adet cep telefonu, 9 adet yurt dışı banka havale dekontu, 1 adet para akışını gösteren ajanda, 368 dolar, 50 avro ve 3 bin 480 TL ele geçirildi.

Operasyonda, fuhşa zorlandıkları değerlendirilen 15'i yabancı uyruklu 17 kadın da kurtarıldı. Yapılan sağlık kontrollerinde 5'inde cinsel yolla bulaşan hastalık tespit edilen kadınlardan, yabancı uyruklu olanları işlemlerinin tamamlanmasının ardından ülkelerine gönderilmek üzere İstanbul Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden F.B, S.B, M.Ş A, A.Ö, M.Ş, Y.D. ve M.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fuhşa yer temin ettiği tespit edilen 2 otel mesul müdürünün de şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı.

Organize suç örgütünün elebaşı F.B'nin, örgütün faaliyetleri yoluyla sağladığı kazancı, terör örgütü PKK 'ya gönderdiği, bu kişinin kardeşinin de ''terör örgütü PKK'ya üye olmak'' suçundan cezaevinde bulunduğu bildirildi.

Bu arada, örgüt üyelerinin müşterileriyle ''Güzel çerezimiz var. Fındık, fıstık, leblebi... Ne istersiniz?'' diyerek şifreli konuştuğu, ''fındık''ın esmer, ''fıstık'''ın sarışın, ''leblebi''nin de Türk kadın anlamına geldiği öğrenildi.
 

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri