Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polise atacağı bomba elinde patladı

19.04.2011 10:38
Mersin'de terör örgütü yandaşının polis merkezine atmak istediği parça tesirli bomba elinde patladı. Patlama sonucu bomba atmak isteyen gencin bileği koparken yanında bulunan bir başkası çeşitli yerlerinde yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Yüksek Seçim Kurulu'nun BDP'nin desteklediği içinde Mersin bağımsız adayı Ertuğrul Kürkçü'nün de bulunduğu adayların başvurusunu reddetmesi üzerine terör örgütü yandaşları Mersin'de gece yarısı korsan gösteri düzenledi.

Örgüt yandaşları Akdeniz ilçesine Güneş Mahallesi'ndeki boş bir araziden saat 00.30 sıralarında Siteler Polis Merkezine bombalı saldırı düzenlemek istedi. Bu sırada Mehmet Ümit'in (22) polis merkezine doğru atmak istediği parça tesirli bomba elinde patladı. Patlama sonucu Ümit'in sağ eli bileğinden koparken yanında bulunan Süleyman Benzer de (20) çeşitli yerlerinden yaralandı. Mersin Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Süleyman Benzer aynı hastanede tedavi altına alınırken Mehmet Ümit Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yetkililer yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığını bildirdi.

Bu arada YSK'nın kararının ardından Şevket Sümer, Güneş, Çilek ve Demirtaş gibi bazı kenar mahallelerde kepenkler açılmadı.

Bu haber toplam 1600 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri