Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gencebay: Berhudar ol diyorum çünkü

20.10.2012 18:19
Sanat hayatına 6 yaşında başlayan Türk müziğinin dev ismi Orhan Gencebay, 60. sanat yılını sanatçı dostlarının katıldığı geceyle kutladı.

Geceye eşi Sevim Emre ile birlikte katılan Orhan Gencebay , yaptığı konuşmada konuklarını ''berhudar olunuz'' diye selamladı.

''Berhudar ol'' deyimini dedesinden öğrendiğini anlatan Gencebay, ''O kadar güzel ki, 'berhudar ol' demek. Allah'ın bütün güzellikleri senin üzerinde olsun, yaradan seninle olsun anlamında bir deyim. Bu deyimi çok seviyorum'' dedi.
Bu tür gecelerin genelde insanların vefatından sonra yapıldığını ifade eden Gencebay, ''Ama böyle bir gece, sağlığımda bana kısmet oldu. Belki ilk oluyor onun için ayrı bir mutluluk duyuyorum, son derece duygulanıyorum. Berhudar olun demekten kendimi alamıyorum'' ifadesini kullandı.

-''Albüm 7 senenin rekorunu kırdı''-

Geceyi düzenleyen Poll Production Yönetim Kurulu Başkanı Polat Yağcıda Orhan Gencebay'ın yaşayan bir efsane olduğunu, hayattayken bir şeyler yapmak için yola çıktıklarını ve bu geceyi düzenlediklerini anlattı.
Albümün önemli bir başarı grafiği çizdiğini, Unkapanı'nı hareketlendirdiğini belirten Yağcı, ''Albüm 20 günde 600 bin satarak, 7 senenin rekorunu kırdı'' dedi.

 

Bu haber toplam 8160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri