Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Örnek Genelkurmay Başkanı!

13.12.2012 02:35
Subaylara psikiyatri dersleri veren Çevik, Ergenekon davası ve demokrat duruşuyla dikkat çeken Özel'in harp okulu öğrencilerine etkisini anlattı.

 

Kara Harp Okulu'nda subaylara psikiyatri dersleri veren Prof. Çevik, Ergenekon operasyonlarıyla birlikte zihinsel dönüşüm yaşayan teğmenlerin "Biz nerede hata yaptık?" diyerek kendileriyle yüzleştiklerini söyledi. Genç subayların en çok Genelkurmay Başkanı Özel'i örnek aldıklarını belirten Çevik, "Onun gençlere son derece yapıcı bir etkisi oldu" diye konuştu.

Yeni Şafak'tan Burcu Bulut'un sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Abdülkadir Çevik, "Uzun zamandır Kara Harp Okulu'nda ders veriyorum. Genç teğmenler kaygı içindeler ama bu kaygı daha çok kendileriyle yüzleşmekle ilgili. Önlerinde çeşitli örnekler var. Ergenekon Davası'nda tutuklanan büyükleri var. Tüm bu yaşananlar genç subayların "Biz nerede hata yaptık?" diye sorarak kendilerini sorgulamalarını sağladı. Aynı hatalara tekrar düşmek istemiyorlar. Bu, yenilenmek adına esasında oldukça olumlu bir adım." dedi.

GENELKURMAY BAŞKANI'NI ÖRNEK OLARAK GÖRÜYORLAR

"Genç subayların büyüklerinden çıkardıkları derslerden biri 'siyasete müdahale etmemek' " olduğuna dikkat çeken Çevik, "Yeni yetişen genç subayların bu anlamda örnek aldıkları ismin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel olduğunu" ifade etti. Çevik, "Özel ile ordunun gerçek kimliğini bulacağını düşünüyorum. Zamanla orduda gerçek bir yenilenme yaşanacak. Özel'in genç subaylar üzerindeki etkisini de son derece yapıcı ve geliştirici buluyorum." dedi.
 
 

 

 

Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri