Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortadoğu'da savaş çanları çalıyor!

23.09.2012 02:07
İranlı Tümgeneral Caferi, İsrail’in İran’a karşı son zamanlardaki tehditlerininin sonunda fiziksel çatışmaya dönüşeceğini söyledi...

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, İsrail ’in İran’la olan düşmanlığının sonunda “fiziksel çatışmaya dönüşeceğini” ifade ederek ülkesindeki herkesten gelecekteki savaş için hazırlıklı olmalarını istedi.

Bugüne kadar İsrail’in tehditlerini “blöf” ve “psikolojik eylem” olarak nitelendiren İran’dan ilk kez İsrail’le bir savaş çıkacağının kesin olduğu yönünde açıklama geldi. Açıklama, Devrim Muhafızları’nın en yetkili ismi Tümgeneral Caferi’den geldi.

Tümgeneral Caferi, İsrail’in İran’a karşı son zamanlardaki tehditlerini değerlendirerek, İsrail’in İran’a karışı tehditleri ve husumeti sonunda fiziksel çatışmaya dönüşecek. Savaşolacak, fakat ‘nerede ve ne zaman’ olacağı belli değil” ifadesini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Caferi, İran Devrim Muhafızları’nın gelecekteki savaş için hazır olduğunu kaydederek, yaşanacak savaşın İsrail’in “son noktası” olacağı dile getirdi.
 

Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri