Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortaköy Camii ibadete açılıyor

04.06.2014 16:43
4 yıla yakın süredir restorasyonu süren Ortaköy Camii, Cuma günü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılacak.

Dört yıla yakın süredir restorasyonu süren Ortaköy Camii, Cuma günü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılacak.

ERDOĞAN CUMA NAMAZI KILACAK

Sultan Abdülmecit tarafından 1853 yılında yaptırılan ve yapıldığı günden bugüne 6 restorasyon gören cami, son restorasyonun ardından Hürriyet'in verdiği bilgiye göre Başbakan Erdoğan’ın Cuma namazı kılmasıyla tekrar hizmete açılacak.

HATALAR DÜZELTİLDİ

Yaklaşık 10 milyon liranın harcandığı son restorasyonda daha önceki restorasyonlarda yapılan hatalar düzeltildi. Bu da restorasyon sürecinin uzamasına neden oldu. Restorasyonun ilk aşamasında dış cephe konservasyonları ve minare onarımları tamamlandı. Kubbe kurşunları değiştirildi, cami harimi ve hünkar kasrında sıva raspaları, ahşap kapı ve pencerelerin tamiri yapıldı. Cami hariminde bulunan betonarme döşemelerin tamamı kaldırıldı, ahşap karkaslar yapıldı. Son olarak da cami harimindeki alçı ve statükoların konservasyonları gerçekleştirildi.

 
Bu haber toplam 3110 defa okunmuştur
erdogan
hassan
amasya,da 130,tane agaci kesiyorlar. ddy,ait olan. akp,liler orayi benzin,cilere. peskes cekmis.cami acmak onemli degil onemli olan insanlik dagitmak.halk ayaklanmis.bir polis,de.havaya ates aciyor.
04 Haziran 2014 Çarşamba 19:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri