Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortalığı karıştıran fotoğraf için ilk kez konuştu

29.05.2013 11:57
CHP'li vekil, Esed görüşmesinde El Muhaberat elemanının da yer almasına ne dedi?
  • Ebu Firas ile çekilen fotoğrafa CHP 'den ilk açıklama
  • 'Esed'in yaverinin yaveri olarak tanıtıldı'
  • 'Belki nasılsınız deyip elini sıkmışızdır'
 
Reyhanlı saldırı ve mülteci kamplarının bombalanmasını organize eden El Muhaberat elemanı Ebu Firas kod adlı Anas Asalieh’in, Esed-CHP zirvesine de katıldığını gösteren fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı. Star'da yer alan habere göre hain eylemlerin planlayıcısı Ebu Firas ile aynı karede yer alan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ’ün savunması ise ilginçti: “Firas, Beşar Esed’in yaverinin yardımcısı, orada çalışan hükümet görevlisi olarak bize tanıtıldı. Belki nasılsınız deyip elini sıkmışızdır” dedi.

CHP yönetimi suskun kaldı
 
CHP Milletvekili Refik Eryılmaz’ın Esed ile baş başa görüşmesini de ayarlayan kişi olan Ebu Firas’ın CHP’li milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Şafak Pavey ve Aytuğ Atıcı’nın Esed’le yaptıkları görüşmeye de katılmasıyla ilgili heyetteki CHP’lilerden sadece Akgöl konuştu. Grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi skandal fotoğrafla ilgili hiç konuşmaması dikkat çekti.
 
"Bizimle hiç konuşmadı"
 
Ebu Firas’la aynı fotoğraf karesinde yer alan 4 CHP milletvekilinden Akgöl, Ebu Firas’ın Suriye devlet görevlisi olduğunu, kendileriyle hiç konuşmadığını söyledi. Mülteci kamplarının bombalanması planıyla ilgili gözaltına alınan Mahmut K.’yı tanıdıklarını kabul eden CHP’li Akgöl, Mahmut K.’nın kendilerini Şam’a götüren şoför olduğunu söyledi.
 
"Belki Firas’la el sıkışmışızdır"
 
CHP’li Akgöl, “Mahmut K., şofördür. Ne konuştuğunu bilmiyorum. Firas’ı sima olarak tanıyoruz ama ismini bilen biri değiliz. En son karede vardı o. Beşar Esed’in yaverinin yardımcısı, orada çalışan hükümet görevlisi olarak bize tanıtıldı. Hiçbir konuya da girmedi. Suriye ekibinin içinden bir tanesiydi. Burada nasıl CHP dört kişilik bir ekip gittik, orada da bir heyet vardı. Biz milletvekili olarak zaten böyle sıradan kişilerle görüşmeyiz. Muhatabımız Esed idi, onunla görüştük. Belki nasılsınız deyip elini sıkmışızdır” diye konuştu.
 
"CHP yıpratılmak isteniyor"
 
Fotoğraf ile CHP’nin yıpratılmak istendiğini savunan Hasan Akgöl, “İki görüşmemizi çok şeffaf yaptık. Ne görüştüğümüzü kelime kelime sunduk. Karede birini gördüler ya bunu suçlular içine yazıp aynı karede fotoğraf çektirdi diyecekler. Olay CHP’yi yıpratmak” dedi.
Bu haber toplam 2138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri