Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortaylı Hollande Konuşurken Fenalaştı

28.01.2014 15:39
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın Galatasaray Üniversitesi'nde yaptığı konuşma esnasında İlber Ortaylı fenalaştı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye ziyaretinin ikinci gününde Galatasaray Üniversitesi'ne gitti..

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın konuşması sırasında İlber Ortaylı birden fenalaştı. Hollande konuşmasını yarıda kesti. O sırada salonda bulunan bir doktor Ortaylı'ya ilk müdahalede bulundu.

HOLLANDE ESPRİ YAPTI

Ortaylı, yapılan ilk müdahalenin ardından kendine geldi ve alkışlar arasında salondan çıktı. Ortaylı'ya bizzat geçmiş olsun diyen Hollande, konuşmasına devam etmeden önce, "Bu talihsiz olay sayesinde İlber Ortaylı'nın eserleri artık daha çok bilinecek" diye espri yaparak, salondaki gerilimi yatıştırmaya çalıştı. Hollande daha sonra konuşmasına kaldığı yerden devam etti. Ortaylı'nın şeker krizi geçirmiş olmasından şüpheleniliyor.'TANSİYONUM DÜŞTÜ GALİBA'

Bu arada ilk müdahale salonda bulunan bir doktor tarafından yapıldığı öğrenilen Ortaylı daha sonra salondan çıkartıldı. Temiz hava alması için yürüyerek balkona çıkan İlber Ortaylı, burada yanında bulunanlara "İlaç içtim, tansiyonum düştü galiba" dedi.

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri