Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oruç değil dondurma kavgası ama kışkırtmaya devam

16.07.2015 00:18
Taraflar ısrarla Alevilikle ilgisi yok dediği halde Aydın Doğan medyası, haberi Alevi başlığıyla veriyor.

Bursa'da yaşanılan dondurma kavgası haberini, Aydın Doğan medyası Radikal gazetesi  "Alevi" başlığıyla vererek kışkırtmaya devam ediyor.  Kestel ilçesinde yaşayan bir aile,  dondurmacı ile yaşadıkları tartışmanın ardından saldırıya uğradı. Baba Daimi Gül, yoğun bakımdayken anne Nurgül Gül ise aldığı darp nedeniyle hastanede tedavi altına alındı.

OLAYI ANLATAN ANNE "DONDURMACI ÜZERİMİZE SALDIRDI" DEDİ

Olay sonrası açıklamada bulunan anne Nurgül Gül, "10 yaşındaki oğlum dondurmacıya gidip dondurma almak istemiş. Dondurmacı sana dondurma yok deyip ona küfretmiş. Ben de ertesi gün, yani dün saat yedi gibi gidip neden oğluma dondurma vermediğini sordum ve özür dilemesini istedim. Ancak dondurmacı bu sefer bana da küfretmeye başladı. Daha sonra işten dönen eşim de dondurmacıya geldi. İkisi arasında sözlü münakaşa çıktı, itişme oldu. Biz dükkandan ayrıldık eve doğru yürümeye başladık. Arkadan  gelen dondurmacı, doğrudan levyeyle eşimin üzerine saldırdı. Ben de diğer kişi de saldırmasın diye ona yönelince beni de darp etti. Bayılmışım, kalktığımda her yer kan içindeydi, ambulans gelmişti. Oğlum şoka girmiş durumda, her şey gözleri önünde oldu." dedi.

Radikal'in haberinde "Dondurma yediğim için Alevi olduğum anlaşılmış olabilir" denildi

Olayın Alevilik ile bir ilgisi olmadığı halde, Radikal gazetesi haberi "Ailevi bir aile" başlığıyla vererek kışkırtmaya devam etti. Haberde, anne Nurgül Gül'ün açıklamaları şu şekilde verildi:

"Neden böyle bir şey oldu ben bilmiyorum. Dondurmacının bizim Alevi, Sünni olup olmadığımızı bilip bilmediğini de bilmiyorum. Sonradan öğrendik ki eşimin Tuncelili arkadaşı H. K.'ye bizim münakaşamızdan sonra 'Bir daha buraya Tunceliler gelmesin, mermim tabancanın ucunda' demiş"

 

Bu haber toplam 1496 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri