Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oruç Performansımı Artırıyor

05.08.2013 11:40
Sow: Futbola sadece fiziksel bir olaymış gibi bakmak yanlış işin psikolojik tarafı da var. Salzburg maçına orucumu tutup, namazımı kılarak çıktım. Oldukça iyi oynadım.

Fenerbahçe'nin Senegalli golcüsünden Moussa Sow'dan oruç açıklaması. Galatasaray'ın eski golcüsü ve AK Parti Milletvekili Hakan Şükür'ün "Onu görünce duygulanıyorum" diyerek oruç tutmasına destek verdiği Senegalli Moussa Sow, oruç tutmanın kendi performansını düşürmediğini, aksine artırdığını söyledi.

Senegalli golcü, "Evet vücudunuz susuz kalıyor olabilir ama futbolun bir de psikolojik boyutu var. Ve bence psikolojik çöküntü futbolcuyu fiziksel yorgunluktan daha çok etkiler. Eğer bir futbolcu moral olarak üst düzeydeyse, fiziksel olarak da kendini iyi hisseder. Dini vecibelerimi yerine getiremezsem, mutsuz olurum. Ama dinen görevimi yaparsam, huzurlu bir şekilde işimi de yapabilirim" dedi.

HİÇBİR YORGUNLUK HİSSETMEDİM

Salzburg maçında bunu gösterdiğini düşündüğünü ifade eden Sow, "Salzburg'da da orucumu tuttum. Namazımı kılıp maça çıktım. Hiçbir yorgunluk ya da performans düşüklüğü hissetmedim. Hocam bana görev verdiğinde de en iyi oyunumu oynamaya çalıştım. Bir şutum direkten döndü, bir tanesi dışarı gitti. Yaptığım bir orta da golü getiren penaltıya neden oldu. Elimden gelenin en iyisini yaptım...

Bu haber toplam 2494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri