Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oscarlı yönetmen Moore’dan Trump'a: Hepimiz Müslümanız

18.12.2015 01:22
ABD'li yönetmen Michael Moore, Müslümanlara karşı ayrımcı sözleriyle eleştirilen Trump'ın binası önünde "Hepimiz Müslümanız" pankartı açtı.

Müslümanlara karşı ayrımcı sözleriyle gündemden düşmeyen ABD başkanlığı aday adayı Donald Trump’ı protesto eden Amerikalı yönetmen Michael Moore, New York’taki Trump Tower adlı bina önünde tek kişilik bir eylem gerçekleştirdi.

"HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ"

Oscarlı yönetmen Moore, elinde “Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankartla eylem yaptı. 

TRUMP'I YAZDIĞI MEKTUBUYLA DA SERT BİR DİLLE ELEŞTİRDİ

Yönetmen, ayrıca kendi websitesi üzerinden Donald Trump’a açık bir mektup yayınlayarak, “Güvenlik gerekçesiyle Müslümanların ABD’ye girişi yasaklansın”çağrısını sert bir dille eleştirdi. İşte mektuptan satır başları:

"KAFANIZDAKİ ÖCÜ MÜSLÜMANLARI TEMSİL EDİYOR"

"Sevgili Donal Trump, Birlikte şova çıktık ve aramızda hiçbir şey yaşanmadı. Saçını çekmedim, oturduğun yere sakız yapıştırmadım. Tek hatırladığım oradan ayrılırken, ‘Ne ödlek ama’ diye düşünmüştüm.

Şimdi diğer öfkeli beyazlarla birlikte sizi ele geçiren ‘öcü’den korkuyorsunuz. Kafanızdaki ‘öcü’ tüm Müslümanları temsil ediyor. Sadece birilerini öldürenler değil tüm Müslümanlar. Neyse ki Donald, bugün Amerika sen ve destekçilerin gibi değil. Biz öfkeli beyazlar değiliz. İşte tüylerini diken diken edecek bir istatistik: Seçmenlerin yüzde 81’i önümüzdeki seçimlerde oyunu kadın, siyah veya 18-35 yaş arası gençlerden yana kullanacağını açıklamış. Bir başka deyişle sana değil.

"HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ, BUNA ALIŞ"

Ben hepimizin ırka, mezhebe ve renge bakmadan kardeş olduğumuzu öğrenerek büyütüldüm. Bu şu anlama geliyor; Müslümanları yasaklayacaksan ilk önce beni ve benim gibi düşünen herkesi yasaklanman gerekecek. Hepimiz Müslümanız. Aynı hepimizin Meksikalı, Katolik, Yahudi, beyaz, siyah ve arada kalan tüm renkler olduğu gibi. Hepimiz tanrının çocuklarıyız ve insalık ailesinin bir parçasıyız. Senin söylediklerin ve yaptıkların bu gerçeği bir gıdım değiştiremez. Eğer Amerikalıların kurallarına göre yaşamayı sevmiyorsan, gidip kulelerinden birinde inzivaya çekilebilirsin. Otur ve dediklerini bir düşün. Hepimiz Müslümanız, buna alış"

Bu haber toplam 1670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri