Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Osman Baydemir TSK'ya teşekkür etti

11.11.2011 08:24
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir daha TSK'ya bu kez teşekkür etti. İşte o teşekkürün nedeni...

BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Van'da Bayram Oteli enkazı çalışmalarını yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri ekiplerine teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile birlikte enkaz altında çıkarılan yaralıları hastanede ziyaret etti.

5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli önünde arama kurtarma çalışması yapan ekiplerden bilgi alan Baydemir, şunları söyledi:

"TSK başta olmak üzere burada özveriyle çalışan tüm ekiplere teşekkür ediyorum. 23 Ekim'de yaşanan depremde insanlarımız yitirdik. Ancak son yaşanan depremde insanlarımızı ihmal cinayetine kurban verdik. BDP'li belediye başkanlarının Van Valiliği'ne dilekçe vermesine rağmen hasar tespit çalışmalarına alınmadılar. Hâlbuki böyle durumlarda devlet adamlığı gerekiyordu. Van'ın en büyük şansızlığı Efkan Ala, Hüseyin Avni Mutlu gibi valilerinin olmasıdır. Burada büyük travmalar ve acılar yaşanıyor. Görüştüğümüz insanlar 5.6 şiddetindeki depremi 7.2 şiddetinde hissettiklerini söylüyorlar, bu da izah edilmeli."

"AFET BÖLGESİ İLAN EDİLSİN"

Yıkılan binalarla ilgili sorumlulardan hesap sorulmasını isteyen Baydemir, "İhmalin sorumlusu BDP gösterilmemeli, mal edilmemeli. İhmalin sorumlusu ve bu 2 binaya oturma izni veren kişilere, Hükümet hukuk çerçevesinde hesap sormalıdır. Van ve çevresi bir an önce afet bölgesi ilan edilmeli ve acil olarak kış koşullara uygun 40 bin barınak yapılmalıdır" diye konuştu. 

Bu haber toplam 1658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri