Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Türk anneleri de gerillalara evladımız desin"

01.09.2012 14:48
"Türk anneleri de 'gerilla evladımızdır' derse bu savaşı kısa sürede bitirebiliriz"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ne asker, ne polis ne de PKK'lıların ölmesini istemediklerini belirterek, "Kürt annesi 'Asker ve polis de bizim evladımız' diyor, Türk anneleri de 'gerilla evladımızdır' derse bu savaşı kısa sürede bitirebiliriz" dedi.

RADYODA KÜRTÇE KONUŞTU

Diyarbakır 'da yarın yapılacak olan miting hakkında, yerel Gün Radyo'da Kürtçe konuşan Belediye Başkanı Osman Baydemir , çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"TÜRK ANNELERİ DE GERİLLA EVLADIMIZ DESİN"

Baydemir şöyle konuştu: "Artık bölgeden batıya cenazeler gitmesin, bu bölgeye de cenazeler gelmesin. Herkesin evlerine ailelerinin yanına dönmesini istiyoruz. Biz insanların canını yakan bu ateşi söndürelim. Bunun için Türk annelerinin de desteğine ihtiyacımız vardır. Uludere Gülyazı'da nasıl devrilen araçtaki askerlere anneler müdahale edip çocukları gibi baktılarsa, Türk annelerinin de akan kanı durması için destek vermesi lazım. Kürt annesi 'Asker ve polis de bizim evladımız' diyor, Türk anneleri de, 'Gerilla evladımızdır' derse, bu savaşı daha rahat ve kısa sürede bitirebiliriz. Bu savaşta daha çok fakirlerin çocukları ölüyor."x

Bu haber toplam 1744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri