Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Osman Baydemir'in Annesi Toprağa Verildi

28.09.2013 14:07
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in vefat eden annesi Azize Baydemir, Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in gece saat 02.15'te vefat eden annesi 74 yaşındaki Azize Baydemir, merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

BDP'LİLER ORADAYDI

Bir süre önce kolon kanseri teşhisi konulan ve tedavisi evde süren Azize Baydemir için Yeniköy Mezarlığı camisinde tören düzenlendi. Burada cenaze namazı kılınırken, törene yaklaşık 1000 kişi katıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye BaşkanıOsman Baydemir, annesi Azize Baydemir'in cenazesinin konulduğu belediye cenaze arabasının arkasında BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan KışanakBDPMuş Milletvekili Sırrı SakıkBDP Hakkari Milletvekili Adil ZozaniVan Bağımsız Milletvekili Aysel TuğlukBDP Batman Milletvekili Ayla Akat AtaDiyarbakırMilletvekili Nursel AydoğanBDP Şırnak Milletvekili Hasip KaplanBDP VanMilletvekili Nazmi Gür, Meryam Ana Kilesesi Papazı Yusuf Akbulut, İlçe Belediye Başkanları, BDP Parti yöneticileri ve vatandaşlarla birlikte defnedileceği yere kadar yürüdü.

VALİ KATILMADI

Sık sık gözyaşlarına hakim olamayarak ağlayan Baydemir'i parti yöneticileri teselli etti. Cenazeye Diyarbakır Valisi Mustafa Cahip Kıraç katılmazken, cenaze defnedilirken Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven de mezarlığa geldi.

KÜRTÇE DUALARI DİNLEYİP DUA ETTİ

Emniyet Müdürü Recep Güven, cenaze defnedildikten sonra Baydemir, Milletvekilleri ve partililer ile birlikte mezarın başında önce oturarak daha sonrada ayağa kalkarak Kürtçe okunan dualara "amin" diyerek eşlik etti. Müdürü Recep Güven, daha sonra Baydemir'e sarılarak başsağlığı diledi. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından mezarlık içinde ayakta ilk taziyeleri kabul eden Baydemir veBDP Milletvekilleriyle tekrar tokalaşarak ikinci kez "başınız sağolsun" diyen Emniyet Müdürü Recep Güven daha sonra mezarlıktan ayrıldı.

"ANNEM" ŞARKINI PAYLAŞTIKTAN 1 SAAT SONRA ANNESİ VEFAT ETTİ

Dün Siirt'te düzenlenen 'Siirt Fıstık ve Doğa ile Buluşma Festivali'ne katıldıktan sonra Ahmet Türk'ün ölen ağabeyi 13 çocuk babası 78 yaşındaki Tomir Türk'ünMardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Kasrı Kanco köyündeki taziyesine katılanDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, kente döner dönmez evde kolon kanseri tedavisi gören annesini ziyaret etti. Annesi Azize'nin yanında uzun süre kalan Baydemir kendi evine geçtikten sonra ise Twitter hesabındanCandan Erçetin'in "Annem" isimli şarkısını saat 01.13'te "Aze annem ve tüm annelere" diyerek paylaştı. Baydemir, günün yorgunluğuyla uyumaya çalışırken saat 02.15'te annesinin vefat ettiği haberiyle tekrar annesinin evine koştu. Evde sabaha kadar annesinin cenazesinin başında bekleyerek gözyaşı döken Baydemir'i ailenin diğer fertleri teselli etti. Baydemir 3 gün sürecek taziyesini Kayapınarilçesindeki Hevedanlılar yas evinde kurdu.

HABERLER.COM

 

Haber: Osman Baydemir'in Annesi Toprağa Verildi

Bu haber toplam 2588 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri