Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Osman Can Yine Çok Konuşulacak!

08.01.2012 16:09
Osman Can'dan çok konuşulacak açıklamalar yaparak; Bunlar benim emrimdeki hizmetçiler. Devlet memurları onlar. Bana ne onlardan.

Anayasa Mahkemesi eski raportörü Doç. Dr. Osman Can, Kayseri'de yayın yapan TV Kayseri'de 'Yeni Anayasa Yeni Türkiye' isimli programda, okullardaki Milli Güvenlik dersini yorumladı.

Bu dersin, politik bir bilim ya da vatandaşlık bilgilerinin bir parçası olarak verilebileceğini savunan Can, şöyle konuştu:

BUNLAR BENİM HİZMETÇİLERİM
"Her ülkenin kendisine göre var olma düşüncesi vardır ve bunu ders olarak okutabilir. Ancak, bu dersin bir asker tarafından bu içerikte verilmesi yanlıştır. Hepimiz, Milli Güvenlik dersi gördük. Orada hepimiz askeri rütbeleri tanıyoruz. Komutanların isimlerini teker teker sıralıyoruz. Jandarma Genel Komutanı kimmiş ve benzeri. Bunlar benim emrimdeki hizmetçiler. Yani devlet memurları onlar. Bana ne onlardan. Onlar beni, değerimi, taleplerimi, özgürlüklerimi bilsin. Bunlara değer göstersin. Ben niye onları tanımak zorunda kalıyorum. Bunlar öğrencilere dikte ettiriliyor." 

Bu haber toplam 1870 defa okunmuştur
GELİŞMİŞ DEVLETLERDE BÖYLE DE
yedidağınaslanı
Gelişmiş devletlerde memurlar halkın hizmetkarıdır.
08 Ocak 2012 Pazar 17:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri