Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Osman Pamukoğlu ve Haydar Baş CHP'den aday iddiası

06.09.2015 02:24
Vatan Partisi ile ittifak için görüştüğünü açıklayan CHP'nin ittifak arayışlarına HEPAR ve Haydar Baş'ın BTP'siyle devam ettiği iddia ediliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasında gerçekleşen sürpriz görüşme kulisleri hareketlendirmişti. İstanbul’da yapılan görüşmede Perinçek’in “1 Kasım’a ittifaklarla gidilse iyi olacaktır” dediği, Kılıçdaroğlu’nun da desteğe açığız cevabını verdiği öğrenilmişti.

OSMAN PAMUKOĞLU CHP'DEN ADAY

CHP'nin ittifak görüşmeleri için teklif götürdüğü bir diğer isim de Osman Pamukoğlu. Terör olayları ile ilgili sert çıkışlarıyla ve başörtüsüyle ilgili söylediği skandal sözlerle tanınan Hak ve Eşitlik Partisi'nin (HEPAR) kurucu genel başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu iddiaya göre CHP listesinden aday gösterilecek.

 

PERİNÇEK VE PAMUKOĞLU BİRBİRİNE GİRDİ!

HAYDAR BAŞ DA CHP'DEN ADAY OLACAK İDDİASI

Oyunu artıramaması halinde koltuğunun sallanacağı iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun Haydar Baş'ın partisi Bağımsız Türkiye Partisi'yle de ittifak için görüşeceği iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı adayı görüşmelerinde Kılıçdaroğlu, "İş aş Haydar Baş" sloganıyla hafızalara kazınan Haydar Baş'ı ziyaret etmişti.

Görüşmenin ardından konuşan Kılıçdaroğlu,“Prof. Dr. Haydar Baş ile ilk defa karşılaşıyorum. Entelektüel seviyesi çok yüksek bir şahsiyet. Çok faydalı bir görüşme oldu” demişti.

Mustafa Kemal'in 7 yaşında hafız olduğunu iddia eden Haydar Baş'ın ittifak teklifi gelmesi halinde CHP'den aday olması bekleniyor.

Bu haber toplam 2812 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri