Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hz. Sakine Turbesi Tahrip Edildi

12.02.2013 22:04
Şam’da bulunan Hz. Sakine’nin türbesine yerleşen silahlı muhaliflerle Suriye ordusu arasında çatışmalarda türbenin minareleri ve kubbesi tahrip oldu.

Abna'nın haberine göre Suriyeli silahlı muhalif gruplar Şam’a bağlı Deraya bölgesinde bulunan Hz. İmam Hüseyin’in (a.s) kızı Hz. Sakine’nin (s.a) türbesini kendilerine üst olarak kullanıyor. Silahlı grupların, Suriye ordusuyla girdikleri çatışmalarda türbenin minare ve kubbesi tahrip oldu.

Silahlı gruplar, daha önce havan topları ile türbenin minare ve kubbesini tahrip etmişti. Muhalifler ayrıca türbenin çevresini kuşatan Suriye ordusunda görev yapan askerleri keskin nişancıların hedef alması için türbenin bazı duvarlarını yıktı! 

Suriye ordusunda görev yapan bomba imha ekipleri şu ana kadar muhalifler tarafından türbe etrafına yerleştirilen onlarca bombayı etkisiz hale getirdi. Ancak daha kötü olan ise Muhalifler türbeden geri çekilmeye mecbur kaldıklarında Suriyeli askerleri öldürmek için türbenin içine yerleştirdikleri onlarca bomba.

Suriyeli silahlı muhalif gruplar, daha önce defalarca Hz. Sakine’nin (s.a) türbesini yıkmakla tehdit etmişlerdi.

Suriye ordusunun burayı ele geçirememesinin en önemli nedeni muhaliflerce türbe etrafına yerleştirilen bombalar ve türbeye yerleşmiş onlarca keskin nişancı. 

Bu haber toplam 5356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri