Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖSS Belgeseli de çekildi: 3 SAAT

17 Şubat 2009 / 20:58
Üniversiteye girmek için ter döken öğrencilerin yaşamlarından kesitlerin yer aldığı '3 SAAT' adlı belgesel Koç Üniversitesinde gösterilecek.
Gençlerin ÖSS’ye hazırlanma serüvenini konu alan “3 Saat: Bir ÖSS Belgeseli’nin” 19 Şubat 2009 günü Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde 17.00’de gösterimi yapılacak. Can Candan’ın ve Serdar Değirmencioğlu’nun birlikte hazırladığı, Giyotin Film’in ortak yapımcı olduğu belgeselin gösteriminin ardından , belgesel ekibi ile söyleşi gerçekleşecek.

KOCA BİR HAYAT İÇİN 3 SAAT

“3 SAAT” belgeseli adını her yıl yaklaşık bir buçuk milyon insanın üniversite okumak için girdiği Öğrenci Seçme Sınavı’nın süresi olan 180 dakikadan almaktadır. “3 SAAT” 2004 yılında ÖSS’ye giren iki milyona yakın adaydan, altısının bir yıl boyunca süren mücadelesini anlatan bağımsız ve kâr amacı taşımayan bir belgeseldir. ÖSS’ye hazırlanan adayların bir senelik maratonu sırasında yaşadıkları endişeleri, heyecanları, idealleri, hayal kırıklıklarını konu alan belgesel, Türkiye’de ÖSS sürecinden geçmiş ya da geçecek olan her bireyin yaşamından kesitler sunuyor. Belgeseli izleyen seyirci, hem adayların ÖSS uğruna verdiği savaşı izleyecek, hem onların yaşamından bir parça bulacak, kendi deneyimlerini hatırlayacak ve belki de artık kendine sormadığı soruları tekrar sormaya başlayacak.

Belgesel ile ilgili detaylı bilgiye adresinden http://www.3saat.net/ ulaşılabiliyor.
Gösterim ücretsizdir.

Yapımcı: Serdar Değirmencioğlu
Yönetmen: Can Candan
Tarih: 19 Şubat 2009- Perşembe
Saat: 17.00/ 19.00- 3 Saat Belgesel gösterimi
19.00/ 20.00- Serdar Değirmencioğlu ve Can Candan ile söyleşi
Yer: Koç Üniversitesi, Rumeli Feneri Kampüsü, Sarıyer � Sevgi Gönül Kültür Merkezi
Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri