Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖSYM'nin Şifre İddialarına Cevabı

09.05.2011 19:10

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda şifre iddiaları üzerine sınavın iptali istemiyle açılan dava üzerine savunmasınıAnkara7. İdare Mahkemesine verdi.

YGS soru kitapçığında şifreleme iddiasına ilişkin yürütmenin durdurulması ve sınavın iptali için açılan dava, Ankara 7. İdare Mahkemesinde görülüyor. Mahkeme, ÖSYM'ye savunma yapması için 15 günlük süre vermişti.

Edinilen bilgiye göre, ÖSYM, kendisine verilen sürenin son gününde konuya ilişkin savunmasını Ankara 7. İdare Mahkemesine verdi.

Konyalı öğrencinin avukatı Ahmet Gürol Şağban, AA muhabirine yaptığı açıklama, ÖSYM'nin savunmanın saat 16.00 itibarıyla mahkemeye geldiğini belirterek, mesai bitimine denk geldiği için savunmanın kendisine tebliğ olmadığını söyledi.

İdari Yargılama Usulü Yasası'nda savunmaya karşı cevap verilebileceğinin düzenlendiğini söyleyen Şağban, savunmayı okuduktan sonra cevap hazırlayacaklarını belirtti.

Şağban, ''Mahkeme heyeti yürütmeyi durdurma talebimiz doğrultusunda bir karar verecek. Ortaya koyduğumuz delillerle, ÖSYM'nin ortaya koyduğu savunmayı değerlendirecektir. İddialarımızın geçerli ve doğru olduğu kanaatine varırsa yürütmeyi durdurma kararı verecektir'' dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri