Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Otelin Resepsiyon Görevlisi Konuştu

10.11.2011 11:21
Bayram Otel'de resepsiyon görevlisi olarak çalışan Recep Özhan, otelde 32 müşterinin bulunduğunu söyledi.

 

Resepsiyon görevlisi Recep Özhan, sağ olarak kurtulduğu otelin enkazı önünde yaşadıklarını anlattı. Özhan, "Otelde resepsiyon görevlisiydim. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin. O anda çok büyük bir şok geçirdim. Allah-ü Teala sanki beni tekrar dünyaya getirdi. Depremden kaçarken Allah-ü Teala sanki sırtıma bir briket vurarak beni fırlattı. Gözümü açtığımda her taraf simsiyahtı. Kendi kendime 'artık ben öldüm' diyordum. Şu an bir binaya bakıyorum bir de kendime bakıyorum ve Allah'a şükrediyorum. Bir arkadaş beni çekip kurtardı. Otelde kayıtları alıyordum." şeklinde konuştu.

Otelde 32 müşterinin kaydının bulunduğunu ifade eden Özhan, "Beş müşterim depremden hemen önce yemeğe gitti. Biz de 3-4 kişi resepsiyondaydık. Deprem esnasında 5 arkadaş olarak dışarı kaçtık. Sonrasını hatırlamıyorum." bedi.

'BENİ ARAMAYA GELİRKEN BABAMA ARABA ÇARPTI'

Babası Behçet Özhan'ın deprem haberini alır almaz otele koşarak geldiğini söyleyen Recep Özhan, "Bu sırada babama bir araç çarpıyor. Tüm hastaneleri dolaştım ama babama ulaşamadım. Acaba babamı görür müyüm diye otel enkazının yanına geldim." şeklinde konuştu.

Erciş merkezli 7,2'lik depremde de aynı otelin 5. katında olduğunu ifade eden Özhan, "Sadece dua ettim." dedi. Özhan, "İlk depremden sonra otele sağlam raporu verilmiş miydi?" sorusuna, "Bu konuda bilgim yok." cevabını verdi.

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri