Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Oylarımız yüzde 38'den 45'e çıkacak'

19.01.2014 12:11
AK Parti grup ve parti yöneticileri 6 ay aradan sonra yeniden milletvekilleriyle bir araya geldi. Mesaj, "Önümüzdeki yerel seçimde oylarımızı yüzde 38'den 45'e çıkaracağız" oldu.

AK Parti, bir süredir ara verdiği milletvekilleri ile toplu görüşmelere 17 Aralık operasyonundan sonra tekrar başladı. Parti ve grup yöneticileri milletvekillerine, "Bu süreç bir bağımsızlık mücadelesidir. Türkiye'nin bağımlılığının bitmemesini isteyen yapılar var. Cemaatin tümünün değil bürokratlarının kullanıldığı bir operasyondur" mesajı verdi. AK Parti grup ve partiyöneticilerinin 6 ayı aşkın süredir ara verdiği bilgilendirme toplantısı 17 Aralık operasyonu sonrası tekrar başladı. Geçtiğimiz hafta grup ve parti yöneticileri gruplar halinde milletvekilleri ile kahvaltı ya da yemeklerde biraraya geldi.

 

 
KIRICI DİL KULLANMAYIN

Milletvekillerine "hakaret etmeyin, kırıcı dil kullanımından sakının" uyarısı yapılan toplantılarda, yöneticiler yaşanan süreci şöyle anlattı:
"Bu süreç bağımsızlık mücadelesidir. Cemaatin tümünün değil, cemaat bürokratlarının kullanıldığı bir operasyondur. Ekonomik ve dış politika açısından bağımsızlığa kavuşmuş bir Türkiye birilerini rahatsız ediyor. Türkiye'nin bağımlılığının bitmemesini isteyen yapılar var. O nedenle operasyon üstüne operasyon yapılıyor. Siz de tepkilerinizde dikkatli olun. Din üzerinden değil, devletin bağımsızlığı üzerinden konuşun."

AK PARTİ'DE HEDEF: YÜZDE 45

Milletvekillerine, son dönemde yapılan anketler ile ilgili de "Anketlerde vatandaşlar yolsuzlukların siyasete müdahale aracı olamayacağını dile getiriyor. AK Parti'nin yerel seçimlerdeki oyları yüzde 38'ten yüzde 45'ler düzeyine çıkacak, bunu da geçebilecek durumda" bilgisi verildi.


ROTAHABER
 

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri