Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oyunu kullanan Erdoğan'dan açıklamalar

07.06.2015 14:57
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2015 milletvekili seçimi için oyunu İstanbul'da kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi 2015 milletvekili seçimi için oyunu İstanbul'da kullandı.

Katılımın yüksek olduğu bir seçim yaşandığını belirten Erdoğan, bu durumun güçlü bir demokrasi için önemli bir işaret olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Üsküdar'daki Saffet Çebi İlkokulu'nda oyunu kullandı. Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak ilk kez oy kullandı.

3266 numaralı sandıkta oy verme işlemini tamamlandıktan sonra Erdoğan, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı:

GÖRDÜĞÜM KADARIYLA KATILIM YÜKSEK

"Ülkemiz milletimiz için genel seçimlerin hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Gerçekten uzun ve zor bir maraton gerçekleşirdi siyasi partiler. Türkiye alışılmışın dışında bir süreci yaşıyor. Erken seçim olmaksızın yapılan bu seçimler, istikrar ve güven işareti veriyor. Bu istikrar ve güvenen ülkemiz için büyük kazanımları olduğuna inanıyorum.

Gördüğüm kadarıyla da katılımın yüksek olduğu bir seçim yaşıyoruz. Değişik yerlerden ülkemizden aldığım haberlerde de bu var. Bu da güçlü bir demokrasi için önemli bir işaret. Bu güçlü demokrasi, bu akşam inşallah milletimizin iradesiyle tahakkuk etmesi geleceğe yönelik güvenimizi daha da arttıracaktır. Ben milletimize teşekkür ediyorum. Herhangi bir sıkıntı olmadan bu işin atlatılması da inanıyorum ki yine demokrasinin istikrarı bakımından çok önemli olacak."

Erdoğan seçim sonuçlarını İstanbul'dan takip edeceğini açıkladı. Oyunu kullanarak dışarı çıkan Erdoğan, çıkışta sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla selamlaştı.

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri