Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Özal bu yazı çıkaramaz!'

14.12.2012 11:38
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin günlerdir merakla beklenen rapor nihayet açıklandı. Ancak kafalarda bir sürü soru işaret bırakarak...

 

“Emin Çölaşan’ın 2002’de yazdığı yazı ile Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili şok bir iddiayı da gün yüzüne çıkarmıştı. Zira Emin Çölaşan Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili olarak akrabası olan Hüsamettin Cindoruk ile arasında geçen konuşmayı köşesine taşımıştı.

 
Çölaşan yazısında Özal'ın 13 yıl önce hazırladığı ve yapmak istediği reformları Hüsamettin Cindoruk'a söylediği Cindoruk'un ise Emin Çölaşan’ın kulağına, “Turgut Özal bu yazı çıkaramayacak, ölecek” dediği kaydediliyor.
 
Söz konusu iddiayı Emin Çölaşan nereden bildiğini sorunca, “Baba söyledi” diyerek Süleyman Demirel’i işaret ediyor.
 
İşte Emin Çölaşan'ın aktardığı sözler
 
Ölümünden aylar önce idi. O sırada Meclis Başkanı olan halamın oğlu Hüsamettin Cindoruk’la konuşuyorduk.
 
Bana Özal’ın sağlık durumunun hiç olmadığını. Yakında ölümünün beklendiğini söyledi. Doğrusu şaşırmıştım. İnanmadığımı söyledim, nereden duyduğunu sordum. Hüsamettin abi şöyle dedi:
 
“Bu bir devlet bilgisidir, ağzını sıkı tut. Baba (o sırada Başbakan olan Süleyman Demirel!) biliyor.
 
 
Özal: “9 Ay Önce Zehirleri Nasıl Bildi?”
"8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapora çok sert tepki gösterdi. Adli Tıp incelemesi sonrası değerlendirmeyi yapan 1. İhtisas Komisyonu ile ilgili endişelerini ifade eden Ahmet Özal, Zirve davası'ndaki uzman çavuşun 9 ay önce zehri bildiğini hatırlattı.
 
1. İHTİSAS KOMİSYONU'NU İŞARET ETTİ
 
Bugün'den öğrenildiğine göre, Adli Tıp'ın son derece güvenilir, ciddi ve bilimsel bir kurum olduğunu söyleyen Ahmet Özal, Adli Tıp'tan şüphesi olmadığını vurguladı. Adli Tıp incelemesi sonrası değerlendirmeyi yapan 1. İhtisas Komisyonu ile ilgili endişelerini aktaran Özal, "O komisyona baktırıldığı kanaatindeyim. Bunun değerlendirmesini yapacak olan sadece 1. İhtisas Kurulu olmaması lazım. Yurtdışında, Türkiye'de bu işin uzmanı hocalar var. Bu bulguları onların önüne de açmamız lazım." dedi.
 
9 AY ÖNCE ZEHRİ BİLDİ
 
Açıklamasında Zirve Davasındaki Uzman Çavuş Çınar'ın ifadelerini hatırlatan Ahmet Özal, "4 zehirden bahsediliyor. Ne enteresandır ki 9 ay önce şubat ayında Malatya'daki Zirve davasında verdiği ifadede babamın zehirlendiği o dört maddeyi tek tek biliyor. Peki 9 aydır nerede bu savcı, nerede rapor? DDK raporunda bile yok bunlar. Bu uzman çavuş, babamın üzerinde çıkan 4 zehri tek tek nasıl biliyor?" diye konuştu.
 
ZİRVE TANIĞI: RADYOAKTİF İLAÇ VERDİLER
 
Ahmet Özal'ın da bahsettiği Zirve davası sanığı ve gizli tanık eski Uzman Çavuş İlker Çınar, 5 Şubat'ta Malatya savcısına verdiği ifadede Özal'ın ölümüyle ilgili çarpıcı iddialar ortaya atmıştı. Çınar, "Her ne kadar kamuoyunda kaza gibi görünse de Eşref Bitlis'in ölümü ile kalp krizinden öldüğü bildirilen Turgut Özal'ın ölümlerinin de bu şekilde değil, bir suikast olduğunu TUSHAD'a girdikten sonra yapılan konuşmalarda bizzat duydum. Kalp krizine yol açacak ilaçlardan olan ve her Beyaz Kuvvet mensubunun da bildiği ve bulundurduğu Polonyum 210 ve Amerikyum 241 isimli radyoaktif ilaçlar Özal'a verilmişti. Bu ilaçlar nedeniyle kalp krizinin meydana gelmesi sonucu Turgut Özal vefat etmiştir. Bu ilaçların kanda yapılan kontrollerinde tespitinin zor olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.
Bu haber toplam 2174 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri